ԱՄՆ-ի հարավում մոլեգնող տորնադոյից առնվազն 18 մարդ է զոհվել
18 մարդ է զոհվել, ևս 50-ը՝ տուժել ԱՄՆ-ի հարավում մոլեգնող տորնադոյի հետևանքով, հայտնում է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով Associated Press-ին:
Առնվազն 15 մարդ մրրիկների զոհ է դարձել Ջորջիայում, չորսը՝ Միսիսիպիում: Քամու պոռթկումները ավերել են տներ, տապալել հենասյուներ ու ծառեր, վնասել էլեկտրամատակարարման գծեր: Մինչդեռ օդերևութաբանները մոտ ժամանակներս եղանակի բարելավում չեն խոստանում. Միսիսիպիում, Ֆլորիդայումևւ Ալաբամայում սպասվում են նոր տորնադոներ, ժամում մինչև 70 կմ արագությամբ քամի, տեղատարափներ ու կարկուտ: Ջորջիայում արդեն արտակարգ դրության ռեժիմ է հայտարարված, նախագահ Դոնալդ Թրամփը խոստացել է օգնություն ցուցաբերել տուժած նահանգներին:

На юге США 18 человек стали жертвами торнадо
18 человек погибли и почти 50 получили ранения из-за торнадо на юге США, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на Associated Press.
По меньшей мере 15 человек стали жертвами смерчей в Джорджии, четверо - в Миссисипи. Порывы ветра разрушили дома, повалили столбы и деревья, повредили линии электропередач. Между тем, в ближайшее время синоптики не обещают улучшения погоды: в Миссисипи, Флориде и Алабаме ожидаются новые торнадо, ветер до 70 км в час, ливни и град.
В Джорджии уже объявлен режим чрезвычайного положения, президент Дональд Трамп обещал оказать пострадавшим штатам помощь.