Մելանյա Թրամփն ամուսնու երդմնակալությունից հետո վերադառնում է Նյու Յորք
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կինը՝ Մելանյան, պետության ղեկավարի երդմնակալության առիթով կազմակերպված հանդիսությունների ավարտից հետո Նյու Յորք է վերադառնում, փոխանցում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
«Առաջին տիկինը բոլորին երախտապարտ է Վաշինգտոնում ջերմ ընդունելության համար: Նա Նյու Յորք է վերադառնում ուսումնական շաբաթվա մեկնարկից առաջ: Առաջիկա շաբաթներին ժամանակի մի մասը նա անցկացնելու է Նյու Յորքում, մյուս մասը՝ Վաշինգտոնում», - CNN-ին հաղորդել է Մելանյա Թրամփի ներկայացուցիչը:
Նոյեմբերին Դոնալդ Թրամփը հաղորդել էր, որ Մելանյան ու իրենց 10-ամյա որդին՝ Բերոնը, Սպիտակ տուն կտեղափոխվեն, երբ «դպրոցում ավարտվեն դասերը»:

Мелания Трамп возвращается в Нью-Йорк после инаугурации
Супруга президента США Дональда Трампа Мелания возвращается в Нью-Йорк после завершения торжеств по случаю инаугурации главы государства, передает русская служба BBC.
«Первая леди благодарит всех за поддержку и теплый прием в Вашингтоне. Она возвращается в Нью-Йорк перед началом школьной недели и в ближайшие недели будет проводить часть времени в Нью-Йорке, а часть - в Вашингтоне», - сообщила телеканалу CNN представительница Мелании Трамп.
В ноябре Дональд Трамп сообщал, что Мелания и их десятилетний сын Бэррон переедут к нему в Белый дом «очень скоро, как только у него закончатся занятия в школе».