ԱՄՆ-ն չի բացառում Ռուսաստանի հետ համատեղ գործողությունները Սիրիայում
ԱՄՆ-ը չի բացառում Ռուսաստանի հետ համատեղ գործողությունների անցկացումը Սիրիայում՝ ուղղված, մասնավորապես, «Իսլամական պետության» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) դեմ: Ինչպես հայտնում է ТАСС-ն, այս մասին լրագրողներին հայտարարել է Սպիտակ տան ներկայացուցիչ Շոն Սփայսերը:
«Եթե կա ուղի, որը մեզ թույլ է տալիս ԻՊ-ի դեմ պայքարել ցանկացած պետության հետ, լինի դա Ռուսաստանը կամ որևիցե այլ պետություն, և մենք ունենք ընդհանուր ազգային շահ, անշուշտ, մենք դրանից կօգտվենք», - ընդգծել է Սփայսերը՝ պատասխանելով Սիրիայում ռուս-ամերիկյան համատեղ գործողությունների հնարավորության վերաբերյալ հարցին:
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել է, որ պատրաստ է երկխոսություն վարել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմր Պուտինի հետ: Նրա խոսքով՝ երկու երկրները կարող են, օրինակ, միասին պայքարել «Իսլամական պետության» դեմ:

США допустили проведение совместных с Россией операций в Сирии
США не исключают проведения совместных с Россией операций в Сирии, в частности, направленных против «Исламского государства» (запрещенное в России). как сообщает ТАСС, об этом журналистам заявил представитель Белого дома Шон Спайсер.
«Если есть путь, позволяющий нам бороться с ИГИЛ вместе с любой страной, будь то Россия или какое бы то ни было иное государство, и у нас есть общий национальный интерес, конечно, мы этим воспользуемся», — подчеркнул Спайсер, отвечая на вопрос о возможности совместных российско-американских операций в Сирии.
Ранее Трамп заявлял, что готов к диалогу с президентом России Владимиром Путиным. По его словам, две страны могут, например, вместе бороться с «Исламским государством».