Օբաման աշխատանքային վերջին ժամերին Պաղեստինին է ուղարկել 221 մլն դոլար
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման իր աշխատանքային վերջին ժամերին Պաղեստինին փոխանցել է 221 մլն դոլար, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Associated Press-ին:
Գումարի փոխանցմանը դեմ էին Հանրապետական կուսակցության անդամները։ Օբամայի վարչակազմը պաշտոնապես հայտնել է Կոնգրեսին իր մտադրության մասին ուրբաթ առավոտյան՝ մինչ Դոնալդ Թրամփի երդմնակալությունը։
Ընդհանուր առմամբ ԱՄՆ-ն տրամադրել է 227 միլիոն դոլար: Դրանից 4 մլն-ը նախատեսվում է ծախսել կլիմայի հետ կապված ծրագրերի վրա: Եվս 1,25 միլիոն կստանան ՄԱԿ-ի ներքո աշխատող կազմակերպությունները:

СМИ: США тайно отправили Палестине $221 млн в последние часы работы Обамы
Администрация президента США Барака Обамы в последние часы своей работы передала Палестине 221 миллион долларов, сообщает РИА Новости со ссылкой на  агентство Ассошиэйтед Пресс.
Против передачи денег выступали члены Республиканской партии. Администрация официально сообщила конгрессу о своем намерении утром в пятницу, перед тем как Дональд Трамп вступил в должность президента.
Всего США выделили 227 миллионов долларов. Из них четыре миллиона планируется потратить на программы, связанные с изменением климата. Еще 1,25 миллиона получат организации, которые работают под эгидой ООН.