ՀՀ նախագահի հետ ես որևիցե խնդիր չունեմ. Սեյրան Օհանյան
«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի ցուցակը գլխավորող պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր հրավիրված ասուլիսին հայտարարեց, որ ինքը որևէ խնդիր չունի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ:
«ՀՀ նախագահի հետ ես որևիցե խնդիր չունեմ, բացի նրանից, որ մենք այլ տեսակետներ ունենք պետական մեր կառավարման համակարգը ձևավորելու և այն իրականացնելու համար: Այդ տեսակետները մեր ծրագրային գործունեության ընթացքում ես կարտահայտեմ», - ասաց նա:
Սեյրան Օհանյանը նաև ընդգծեց, որ ինքը բավականին մեծ հարգանք ունի այսօրվա կառավարման համակարգում գործող տարբեր կուսակցության ներկայացուցչների նկատմամբ:
«Ես պաշտոնին հրաժեշտ եմ տվել հանգիստ, որևիցե մի գայթակղություն չի եղել, բոլորի նկատմամբ նորմալ մարդկային հարբերություններ ունեմ», - նշեց նա:

Сейран Оганян: У меня нет никаких проблем с президентом Армении
Возглавляющий список альянса «Осканян – Раффи – Оганян» экс-министр обороны Армении Сейран Оганян заявил сегодня в ходе встречи с журналистами, что у него нет никаких проблем с президентом Армении Сержем Саргсяном.
«У меня нет каких-либо проблем с президентом Армении, кроме того, что у нас различные точки зрения относительно формирования и реализации системы государственного управления. Эти точки зрения я выскажу в ходе нашей программной деятельности», - сказал он.
Сейран Оганян подчеркнул, что с довольно большим уважением относится к работающим в нынешней системе управления представителям различных политических сил.
«Я спокойно распрощался с должностью, не было никакого соблазна, у меня со всеми сохранились нормальные человеческие отношения», - отметил он.