Թիլերսոնն Օբամայի և Իվանկա Թրամփի հարևանությամբ ավելի քան 5 մլն դոլարով տուն է գնել
ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնը 5.6 մլն դոլար արժողությամբ տուն է գնել Վաշինգտոնի Կալորամա հեղինակավոր շրջանում, հայտնում է Gazeta.ru-նч հղում անելով Washingtonian պարբերականին:
Հաղորդվում է, որ Թիլերսոնը տունը գնել է փետրվարի 10-ին՝ մոտ մեկ շաբաթ անց այն բանից, երբ Սենատը հավանություն է տվել պետքարտուղարի պաշտոնում նրա նշանակմանը։
Ավելի վաղ նույն պարբերականը հայտնել էր, որ Իվանկա Թրամփը և նրա ամուսինը՝ Ջարեդ Քուշները, ովքեր ունեն 3 երեխա, նույնպես ստորագրել են փաստաթղթեր այդ շրջանում տան ձեռքբերման մասին՝ գրեթե երկու քայլ այն վայրից, որտեղ որոշել է բնակություն հաստատել Բարաք Օբաման։
Օբաման ավելի վաղ հայտարարել էր, որ լիազորությունները Թրամփին փոխանցելուց հետո պատրաստվում է ևս մի քանի տարի ապրել Վաշինգտոնում՝ հնարավորություն տալու կրտսեր դստերը՝ Սաշային, հանգիստ ավարտել դպրոցը։

СМИ: Тиллерсон купил дом на сумму более $5 млн неподалеку от Обамы и Иванки Трамп
Госсекретарь США Рекс Тиллерсон купил дом стоимостью $5,6 млн в престижном районе Калорама в Вашингтоне. Об этом сообщает Gazeta.ru со ссылкой на  журнал Washingtonian.
По его информации, покупка состоялась 10 февраля - чуть позже чем через неделю после того, как Сенат американского Конгресса одобрил назначение Рекса Тиллерсона.
Ранее этот же журнал сообщил, что Иванка Трамп и ее супруг Джаред Кушнер, у которых трое детей, также подписали документы на жилье в престижном районе Калорама фактически в двух шагах от того места, где решил поселиться Барак Обама.
Он же объявлял ранее, что после передачи дел сменщику собирается еще пару лет жить в Вашингтоне с супругой Мишель и младшей дочерью Сашей, чтобы дать последней возможность спокойно закончить школу.
Отмечается, что американский минюст остается приверженным защите ЛГБТ студентов от дискриминации, издевательств и преследования.