Քարոզչությամբ չեմ զբաղվելու, որովհետև ես 150 հոգանոց ցուցակի մեջ չկամ. Վարդան Արամյան
Քարոզչությամբ չեմ զբաղվելու, ես անելու եմ իմ աշխատանքը, այսօր Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանն` անդրադառնալով դիտարկմանը, թե պետական ապարատի աշխատողներին հանձնարարված է քարոզչություն անել ի օգուտ ՀՀԿ-ի:
«Ես ձեզ վստահեցնում եմ` տենց բան չկա», - ասաց Վարդան Արամյանը` շարունակելով.
«Քարոզչությամբ չեմ զբաղվելու, ես անելու եմ իմ աշխատանքը, որովհետև ես 150 հոգանոց ցուցակի մեջ չկամ: Ինձ տրված է այլ դերակատարություն»:
Նա ընդգծեց` լավագույն աշխատանքն է «ի կատար ածել այն, ինչ մենք ամիսներ առաջ խոստացել ենք մեր հանրությանը»:
«Օրինակ 3-4 ամիս առաջ, երբ խոսում էինք գնումների համակարգում բարեփախումների վերաբերյալ, այսօր արդեն դրանք ի կատար ենք ածել: Պետք է ներկայացնենք հանրությանը, թե ինչ ենք ասում ու ինչ ենք անում», - ասաց նախարարը:
Լրագրողի հարցին, թե նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր նախընտրական խոստումներից ո՞րոնք է ի կատար ածել, Ֆինանսների նախարարն առանձնացրեց բնակարան երիտասարդներին ծրագիրը, տնտեսական կառուցվածքի փոփոխությունն ու կենսաթոշակային բարեփոխումները:

Вардан Арамян: Я не буду заниматься предвыборной агитацией, поскольку в списке из 150 человек меня нет
23/02/2017 14:00
«Я не буду заниматься предвыборной агитацией, я буду делать свою работу», - заявил сегодня журналистам после заседания правительства Армении министр финансов Вардан Арамян, отреагировав на замечание, что сотрудникам государственного аппарата поручили агитировать за Республиканскую партию Армении (РПА).
«Я заверяю вас, что ничего подобного нет», - сказал Вардан Арамян.
«Я не буду заниматься агитацией, я буду делать свою работу, поскольку в списке из 150 человек меня нет. У меня другая роль», - отметил он.
Он подчеркнул, что лучшей работой станет воплощение в жизнь тех обещаний, которые несколько месяцев назад были даны обществу.
«К примеру, сегодня уже реализованы реформы в системе закупок, о которых мы говорили 3-4 месяца назад. Нужно представлять обществу, что мы говорим и что делаем», - сказал министр.
В ответ на вопрос журналиста, какие из своих предвыборных обещаний выполнил президент Серж Саргсян, министр финансов отметил программу строительства доступного жилья для молодых семей, изменение экономической системы и накопительную пенсионную реформу.