Խոսնակ. Սեյրան Օհանյանը բազմաթիվ անգամներ եկել է Ծառուկյանի մոտ հանդիպման. «Հրապարակ»
Ճի՞շտ է, որ Գագիկ Ծառուկյանը և Սեյրան Օհանյանը հաճախակի հանդիպում են, «Հրապարակ»-ը հարցրել է «Ծառուկյան դաշինքի» մամլո պատասխանատու Իվետա Տոնոյանին։
«Այս պահին նման հանդիպումների մասին տեղեկատվություն չունեմ, սակայն առժամանակ առաջ, այո, բազմաթիվ անգամներ Սեյրան Օհանյանը եկել է Գագիկ Ծառուկյանի մոտ հանդիպման», - ի պատասխան ասել է նա:
Թերթի հարցին՝ ի՞նչ օրակարգով, խոսնակը պատասխանել է. «Ես ընդամենը հանդիպման փաստն եմ ֆիքսում, որ, այո, Սեյրան Օհանյանը եկել է Ծառուկյանի մոտ բազմիցս. քննարկումների բովանդակային մասին անդրադառնալու կոմպետենտություն չունեմ»:
«Հրապարակ»-ի դիտարկմանը, թե տեղեկատվություն կա, որ Օհանյանն առաջարկել է Ծառուկյանին միասնական գնալ նախընտրական փուլում, Ծառուկյանը մերժել է, առաջարկել է խորհրդարանում հայտնվելուց հետո անդրադառնալ դրան, այդպե՞ս է, Ի. Տոնոյանն արձագանքել է. «Ես ասացի, ինչ ասացի»:

«Грапарак»: Сейран Оганян неоднократно встречался с Гагиком Царукяном – пресс-секретарь
Корреспондент газеты «Грапарак» обратился к пресс-секретарю «Блока Царукян» Ивете  Тоноян, чтобы уточнить, соответствуют ли действительности сведения о том, что Сейран Оганян и Гагик Царукян часто встречаются?
«В данный момент у меня о таких встречах информации нет, однако некоторое время назад, да, Сейран Оганян неоднократно приходил на встречу к Гагику Царукяну», - заявила она в ответ.
На вопрос корреспондента издания, вокруг какой повестки проходили эти встречи, пресс-секретарь заявила: «Я всего лишь констатирую факт, что Сейран Оганян неоднократно приходил к Гагику Царукяну. Говорить о содержании обсуждений – вне моей компетенции».
На замечание корреспондента, есть сведения, что Сейран Оганян предложил Гагику Царукяну совместно участвовать в предвыборной кампании, однако Царукян отказался и предложил обратиться к этому вопросу после того, как пройдут в парламент, Ивета Тоноян отреагировала: «Я сказала, то, что сказала».