Ժնևում առաջարկվել է Սիրիայի սահմանադրության ու ընտրությունների հարցերով աշխատանքային խմբեր ստեղծել
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ դեսպանորդ Ստաֆան դե Միստուրան Ժնևի բանակցությունների մասնակից պատվիրակություններին ներկայացրել է փաստաթուղթ, որն առաջարկում է ստեղծել աշխատանքային խմբեր Սիրիայի սահմանադրության, ընտրությունների և անցումային իշխանության հարցերով։ Այս մասին «Интерфакс»-ին ասել է Ընդդիմության բանակցային բարձրագույն կոմիտեի խորհրդական Յահյա ալ-Արիդին։
«Այո, դե Միստուրան առաջարկել է բաշխել խնդիրները զամբյուղների», - ասել է նա՝ պատասխանելով համապատասխան հարցին։
Ալ-Արիդին պարզաբանել է, որ այժմ մինչ երկուշաբթի և երեքշաբթի բոլորը սպասում են Դամասկոսի պատվիրակության ներկայացուցիչների պատասխանին՝ այդ առաջարկի ընդունման կամ չընդունման վերաբերյալ։

В Женеве предложили создать рабочие группы по конституции и выборам в Сирии
Спецпосланник генсека ООН Стаффан де Мистура предоставил делегациям на переговорах в Женеве документ, предлагающий создать рабочие группы по конституции, выборам и переходной власти в Сирии, подтвердил «Интерфаксу» советник Высшего комитета по переговорам (ВКП) оппозиции Яхъя аль-Ариди.
«Да, де Мистура предложил создать, разделить проблемы по корзинам»- сказал он, отвечая на соответствующий вопрос.ծ
Аль-Ариди пояснил, что теперь до понедельника и вторника все ждут ответ от представителей делегации Дамаска по принятию или непринятию этого предложения.