Ճիշտ կլիներ, որ Արտաշատում վարչապետին դիմավորեր Հովիկ Աբրահամյանի որդին. Ալիկ Սարգսյան
Արարատի մարզի Հանրապետական կուսակցության տարածքային կառույցի ղեկավար, նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանն այսօր Արտաշատում ընտրողների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարեց, որ եթե ՀՀԿ անդամ չլիներ, բայց Արտաշատի քաղաքապետ աշխատեր, միևնույն է՝ երեկ մարզ այցելած վարչապետին կդիմավորեր:
«Ճիշտ կլիներ, եթե երեկ այստեղ այցելած վարչապետին իր քաղաքում քաղաքապետը դիմավորեր», - ասաց Ալիկ Սարգսյանը, որն այսօր քարոզչություն էր իրականացնում Արտաշատում։
Երեկ Արարատի մարզ էր այցելել Հանրապետական կուսակցության առաջին փոխնախագահ, վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, վերջինիս, սակայն, համայնքի ղեկավարը՝ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որդի Արգամ Աբրահամյանը, չդիմավորեց։
«Ես հասկանում եմ, նա հիմա այլ կուսակցություն է ներկայացնում։ Թեկուզ որ ընդուներ, դրա մեջ որևէ տարօրինակ բան չեմ տեսնում։ Եթե ես լինեի, կդիմավորեի: Ճիշտ կլիներ, եթե քաղաքապետն իր քաղաքում դիմավորեր վարչապետին, բայց որոշումը, բնականաբար, իրենն է։ Երևի հարմար չի եղել կամ զբաղված է եղել», - ասաց Ալիկ Սարգսյանը։

Алик Саркисян: Было бы правильно, чтобы в Арташате премьера встретил сын Овика Абраамяна
Руководитель территориальной структуры Республиканской партии Армении (РПА) в Араратской области, бывший начальник полиции Алик Саркисян сегодня в ходе встречи с избирателями в Арташате заявил, что если бы не был членом РПА, но занимал бы должность мэра Арташата, все равно встретил бы посетившего накануне область премьер-министра Армении.
«Было бы правильно, чтобы бы мэр встретил в своем городе посетившего вчера Арташат премьера», - сказал Алик Саркисян во время предвыборной агитации.
Вчера первый заместитель председателя Республиканской партии Армении, премьер-министр Карен Карапетян посетил Араратскую область, однако глава общины Арташат, сын экс-премьера Овика Абраамяна – Аргам Абраамян его не встретил.
«Я понимаю, сейчас он представляет другую партию. Если даже он принял бы, ничего необычного я в этом не вижу. Если бы я был на его месте, встретил бы. Было бы правильно, если бы мэр в своем городе встретил премьера, но решение, естественно, за ним. Наверное, был занят», - сказал Алик Саркисян.