Մարուքյանը Ծակքար գյուղի բնակիչներին բացատրել է՝ ովքեր են իրական ընդդիմադիրները
ԵԼՔ դաշինքի ցուցակը գլխավորող Էդմոն Մարուքյանը այսօր Գեղարքունիքի մարզի Ծակքար գյուղում բնակչությանը տեղեկացրեց, որ Հայաստանում ընտրական այնպիսի տեխնոլոգիաներ են ներդրված, որ երկրում հնարավոր է իշխանափոխություն իրականացնել «2 րոպեի ընթացքում»:
«ԵԼՔ դաշինքի թիվ 1 քվեաթերթիկը վերցնելով` մենք բոլորով կարող ենք իշխանափոխություն իրականացնել», - գյուղացիներին իշխանափոխության ձևերը բացատրեց Մարուքյանը:
Նրա խոսքով` ԵԼՔ դաշինքն այն ուժն է, որը և քաղաքական, և մարդկային, և ինտելեկտուալ պոտենցիալ ունի Հայաստանում ստանձնել իշխանություն:
ԵԼՔ դաշինքին Մարուքյանը համարում է «միավորված ընդդիմություն», որը բացառում է իշխանությունների հետ որևէ կոալիցիայի ձևավորումը:
«Մեզ ասում էին, թե էլի կան ուժեր, որոնք բացառում են իշխանությունների հետ կոալիցիայի ձևավորումը ու, որպես օրինակ, բերում «Ծառուկյան» դաշինքին: Ուրեմն երեկ «Ծառուկյան» դաշինքի առաջնորդը հարցազրույց է տվել ու չի բացառել, որ կմիանան Հանրապետական կուսակցությանը», - ասաց Մարուքյանը:
Անցնելով մյուս քաղաքական ուժերին՝ Մարուքյանն ասաց, որ Դաշնակցություն կուսակցությունը պաշտոնապես ՀՀԿ-ի ձևավորած կոալիցիայի մաս է, իսկ «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն էլ չի բացառել ՀՀԿ-ի հետ կոալիցիայի ձևավորումը:
«Իսկ մյուս ուժերն էլ, ժողովուրդ ջան, ցավք սրտի, թե բարեբախտաբար, հնարավորություն չունեն արգելքն հաղթահարել: Մենք վստահորեն կրկնում ենք, որ ԵԼՔ դաշինքը միակ ընդդիմադիր բևեռն է», - հայտարարեց Մարուքյանը:

Блок «Елк» является единственным оппозиционным полюсом – Эдмон Марукян
Сегодня возглавляющий блок «Елк» Эдмон Марукян заявил в селе Цаккар Гегаркуникской области, что в Армении внедрены такие избирательные технологии, позволяющие осуществить смену власти «за 2 минуты».
«Взяв избирательный бюллетень блока "Елк" номер 1, мы можем вместе осуществить смену власти», - объяснил жителям села Эдмон Марукян.
По его словам, блок «Елк» – эта сила, которая обладает и политическим, и человеческим, и интеллектуальным потенциалом для того, чтобы взять на себя государственное управление в Армении.
Э.Марукян отметил, что блок «Елк» – это «объединенная оппозиция», которая исключает формирование какой-либо коалиции с властями.
«Нам говорят, якобы есть еще силы, исключающие формирование коалиции с властями, и в качестве примера приводят "Блок Царукян". Вчера лидер "Блока Царукян" дал интервью, в котором не исключил, что может присоединиться к Республиканской партии», - заявил Э.Марукян.
Касаясь других политических сил, Эдмон Марукян отметил, что АРФ «Дашнакцутюн» официально является частью сформированной с Республиканской партией Армении (РПА) коалиции, а председатель партии «Армянское возрождение» Артур Багдасарян не исключает формирование коалиции с РПА.
«А другие силы, к сожалению или к счастью, не имеют возможности преодолеть проходной барьер. Мы уверенно заявляем, что блок "Елк" является единственным оппозиционным полюсом», - заявил Марукян.