Լոնդոնի ահաբեկչության կապակցությամբ  ոստիկանությունը ձերբակալություններ է իրականացրել Բիրմինգեմում
Լոնդոնում չորեքշաբթի  կատարված ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ բրիտանական ոստիկանությունը ձերբակալություններ է իրականացրել Բիրմինգեմ քաղաքում, փոխանցում է ТАСС-ը` հղում անելով Sky News հեռուստաալիքին:
Անցած գիշեր իրավակարգի ուժերը գործողություն են իրականացրել Բիրմինգեմում, որտեղ վարձույթով վերցրել են այն ավտոմեքենան, որն օգտագործվել էր Բրիտանիայի մայրաքաղաքում ահաբեկչությունն իրականացնելիս:
Daily Express թերթի տվյալով՝ տասնյակ զինված սպաներ փակել են Հագլի փողոցը Բրիմինգեմի հարավ-արևմուտքում: Ոստիկանությունը շարունակաբար խորհուրդ էր տալիս քաղաքի բնակիչներին՝ չհայտնվել այդ շրջանում: Ինչպես հրատարակությանը հայտնել է Ուեսթ Միդլենսի (կոմսություն Անգլիայի արեւմուտքում) ոստիկանության ներկայացուցիչը, անցկացվում Է ոստիկանական գործողություն, այս փուլում այլ մանրամասներ չեն ներայացվելու: Հինգշաբթի առավոտյան Հագլի փողոցը վերաբացվել է երթևեկույթան համար:

СМИ: полиция провела задержания в Бирмингеме в связи с терактом в Лондоне
Британская полиция провела задержания в городе Бирмингем в связи с терактом, происшедшим в среду в Лондоне,  передает ТАСС со ссылкой на телеканал Sky News.
Минувшей ночью силы правопорядка провели операцию в Бирмингеме, где был взят в прокат автомобиль, который был использован при совершении теракта в британской столице. По данным газеты Daily Express, десятки вооруженных офицеров перекрыли улицу Хагли на юго-западе Бирмингема.
Полиция настоятельно рекомендовала жителям города не появляться в данном районе. Как заявил изданию представитель полиции Уэст-Мидленс (метрополитенское графство на Западе Англии), проводится полицейская операция, никаких других деталей на данной этапе предоставлено не будет. В четверг утром улица Хагли вновь открыта для движения.