Անաստաս Միկոյանի որդիներից վերջինը մահացել է
Մոսկվայում 95-տարեկան հասակում մահացել է փորձարկող օդաչու Ստեփան Միկոյանը՝ խորհրդային պետական ու քաղաքական գործիչ Անաստաս Միկոյանի ավագ որդին, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
Ստեփանը հինգ եղբայրներից վերջին ողջ մնացածն էր: Անաստաս Միկոյանի երկրորդ որդին՝ Վլադիմիր, որը ևս օդաչու էր, մահացել է 1942 թվականին Ստալինինգրադի մոտ մարտերի ժամանակ, երրորդ որդին՝ ավիացիայի գեներալ-լեյտենատ Ալեքսեյը, 1986 թվականին: Չորրորդ որդին, որն ավիակոնստրուկտոր էր, մահացել է 2016 թվականի նոյեմբերին, իսկ  կրտսեր պատմաբան որդին՝ 2010 թվականին:

Умер последний из сыновей Анастаса Микояна
В Москве на 95-м году жизни скончался советский летчик-испытатель Степан Микоян, старший сын партийного и государственного деятеля времен СССР Анастаса Микояна. Об этом сообщает пресс-служба российской самолетостроительной корпорации «МиГ», передает Lenta.ru.
Степан был последним живым из пяти братьев Микоян. Второй сын Анастаса Микояна Владимир, военный летчик, погиб в 1942 году в бою под Сталинградом. Третий — генерал-лейтенант авиации Алексей — умер в 1986-м. Четвертый — авиаконструктор Иван — скончался в ноябре 2016-го. Младший сын, историк и публицист Серго, умер от рака крови в 2010 году.