Հարցված քաղաքացիների 82,8 տոկոսը կողմ է, որ Կարեն Կարապետյանը շարունակի պաշտոնավարել նաև ընտրություններից հետո
24/03/2017 12:17
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գործելաոճը հարցված քաղաքացիների 81 տոկոսը դրական է գնահատել, իսկ կառավարության ղեկավարի պաշտոնում նրա նշանակմամբ քաղաքացիների մեծ մասի սպասելիքներն արդարացել են։ Այդ մասին այսօր հայտարարեց Gallup International Association-ի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արամ Նավասարդյանը՝ ներկայացնելով վերջին հարցման արդյունքները։
Ըստ հարցման արդյունքների, քաղաքացիների 82,8 տոկոսը կցանկանար, որ Կարեն Կարապետյանը շարունակեր վարչապետի պաշտոնում աշխատել նաև խորհրդարանական ընտրություններից հետո։

Gallup International Association: 82,8% граждан хотят, чтобы Карен Карапетян возглавлял правительство и после выборов
24/03/2017 14:30
Деятельность премьер-министра Карена Карапетяна положительно оценивают 81 % граждан, а ожидания большей части граждан от его назначения на должность главы правительства оправдались. Об этом заявил сегодня директор армянского представительства Gallup International Association Арам Навасардян, представляя итоги последнего соцопроса.
Согласно результатам опроса, 82,8% респондентов хотели бы, чтобы Карен Карапетян продолжал работать на должности премьер-министра и после парламентских выборов.
Опрос проведен в течение 15 дней предвыборной кампании, на всей территории Армении среди 1145 граждан.