Պաուլինիոյի հեթ-տրիկը հաղթանակ է պարգևել Բրազիլիային Ուրուգվայի նկատմամբ՝ ԱԱ-2018 ընտրական փուլում
Բրազիլիայի հավաքականը հաղթել է Ուրուգվային Աշխարհի 2018 թվականի առաջնության հարավամերիկյան ընտրական փուլի 13-րդ տուրում: Հանդիպումը տեղի է ունեցել Մոնտեվիդեոյի «Սենտենարիո» մարզադաշտում և ավարտվել հյուրերի՝ 4:1 հաշվով հաղթանակով,  փոխանցում է Championat.com-ը:
Էդինսոն Կավանին խաղի արդեն 9-րդ րոպեին անվրեպ է իրացրեց 11-մետրանոցն ու առաջ մղեց Ուրուգվային: 19-րդ րոպեին Պաուլինիոն հավասարեցրել է հաշիվը, իսկ երկրորդ խաղակեսի մեկնարկում առաջ է մղել բրազիլացիներին: 74-րդ րոպեին Նեյմարը 3-րդ գնդակն է ուղարկել ուրուգվայցիների դարպասը: Հանդիպման վերջնահաշիվը ձևակերպել է Պաուլինիոն՝ 92-րդ րոպեին դառնալով հեթ-տրիկի հեղինակ:
Բրազիլայի հավաքականը 30 միավոր է վաստակել և շարունակում է վստահ գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը: Ուրուգվայը (23 միավոր) մնացել է 2-րդ տեղում:

Хет-трик Паулиньо принёс Бразилии волевую победу над Уругваем в отборе ЧМ-2018
Сборная Бразилии переиграла Уругвай в матче 13-го тура группового этапа южноамериканского отбора на чемпионат мира 2018 года. Встреча состоялась на стадионе «Сентенарио» в Монтевидео и завершилась со счётом 4:1 в пользу гостей, передает Championat.com.
Эдинсон Кавани уже на 9-й минуте реализовал пенальти и вывел Уругвай вперёд. На 19-й минуте Паулиньо счёт сравнял, а в дебюте второго тайма он же вывел бразильцев вперёд. На 74-й минуте Неймар довёл перевес бразильцев до двух мячей. Точку в матче на 92-й минуте поставил Паулиньо, оформивший хет-трик.
Бразилия набрала 30 очков и продолжает уверенно возглавлять таблицу отборочного турнира. Уругвай (23 очка) остался на втором месте.