Կրեմլում կայացել է Պուտին-Լե Պեն հանդիպումը
Ռուսաստանը մեծ կարևորություն է տալիս Ֆրանսիայի հետ հարաբերություններին, ոչ մի դեպքում չի ցանկանում ազդել այդ երկրի նախագահի ընտրությունների վրա, բայց իրեն իրավունք է վերապահում շփվել բոլոր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ: Այդ մասին հայտարարել Է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու Մարին լե Պենի հետ կայացած հանդիպմանը, հայտնում է ТАСС-ը:
«Մենք մեծ կարևորություն ենք տալիս Ֆրանսիայի հետ մեր հարաբերություններին, միևնույն ժամանակ ջանում ենք հավասար հարաբերություններ պահպանել ինչպես գործող իշխանության ներկայացուցիչների, այնպես էլ ընդդիմության ներկայացուցիչների հետ»,-ասել է պետության ղեկավարը:
Նա նշել է, որ Ֆրանսիայում այժմ ակտվիորեն ծավալվում Է նախընտրական արշավը: «Մենք ոչ մի դեպքում չենք ցանկանում ազդել տեղի ունեցող իրադարձությունների վրա, բայց մեզ իրավունք ենք վերապահում շփվել երկրի բոլոր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ, այնպես, ինչպես մեր գործընկերներն են անում, օրինակ, Եվրոպայում, ԱՄՆ-ում», - եզրափակել է Պուտինը:

В Кремле Путин встретился с Марин Ле Пен
Россия придает очень большое значение отношениям с Францией, ни в коем случае не хочет влиять на президентские выборы в этой стране, но оставляет за собой право общаться с представителями любых политических сил. Об этом заявил президент РФ Владимир Путин на встрече в Кремле с кандидатом в президенты Франции Марин Ле Пен, передает ТАСС.
«Мы придаем очень большое значение нашим отношениям с Францией, при этом мы стараемся поддерживать ровные отношения как с представителями действующей власти, так и с представителями оппозиции», - сказал глава государства.
Он отметил, что во Франции сейчас активно развивается предвыборная кампания. «Мы ни в коем случае не хотим влиять на происходящие события, но оставляем за собой  право общаться со всеми представителями всех политических сил страны, также, как делают наши партнеры, например, в Европе, в США», - заключил Путин.