Վարդան Օսկանյան. Ղարաբաղյան հարցում տարածքների զիջումը մենք չենք ընդունում
Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան դաշինքը այսօր Արմավիրի մարզի Քարակերտ համայնքում էր: ՕՐՕ-ին այստեղ դիմավորեցին աղ ու հացով, դհոլ զուռնայով: ՕՐՕ դաշինքի 3-րդ համար Վարդան Օսկանյանն իր ելույթում ընդգծեց, որ ՕՐՕ-ին ընտրելով չեն փոշմանի:
«Ապրիլի 2-ի ընտրություններից հետո, իշխանափոխությունից հետո մենք կարող ենք երկիր փոխել, մենք վստահ ենք դրանում, ընտրեք մեզ՝ չեք փոշմանելու», - ասաց Վարդան Օսկանյանը:
Նա նաև անդրադարձավ ղարաբաղյան հիմնախնդրին՝ նշելով, որ Արցախի հարցում փոխզիջումների գնալը պարտվողականություն է.
«Ղարաբաղյան հարցում տարածքների զիջումը մենք չենք ընդունում: Գտնում ենք, որ դա պարտվողական որոշում է: Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որ ԼՂՀ-ն միջազգային ճանաչում ունենա, որի հնարավորությունը իսկապես ունենք», - նշեց Վարդան Օսկանյանը:
Նշենք, որ Քարակերտում ՕՐՕ-ի քարոզարշավին միացել էր ապրիլյան պատերազմի հերոսներից Մանուել Մանուկյանն, ով և Քարակերտցիներին, և իր մարտական ընկերներին հորդորեց միանալ ՕՐՕ-ին ու պայքարել մինչև վերջ.
«Մենք չկռվեցինք, որ մեր ծնողներն այսօր ազատ չլինեն: Մի վախեցեք, մենք ձեր ազատության համար ենք կռիվ տվել», - ասաց Մանուելը:

Вардан Осканян: В вопросе Карабаха мы не принимаем территориальные уступки
Альянс «Оганян – Раффи – Осканян» проводит сегодня в рамках предвыборной кампании встречу с жителями общины Каракерт Армавирской области. Здесь представителей альянса «Оганян – Раффи – Осканян» встретили музыкой, хлебом и солью.
Экс-глава МИД Армении, третий номер альянса «Оганян – Раффи – Осканян» Вардан Осканян в своем выступлении подчеркнул, что выбрав альянс, избиратели не пожалеют.
«После выборов 2-го апреля, после смены власти мы можем изменить страну, мы уверены в этом, выберите нас и вы не пожалеете», - сказал Вардан Осканян.
Он обратился также к урегулированию карабахского конфликта, отметив, что идти на компромиссы в вопросе Арцаха – пораженчество.
«Мы не принимаем уступки территорий в вопросе Карабаха. Считаем, что это пораженческое решение. Мы сделаем все для международного признания НКР, возможности для этого у нас на самом деле есть», - отметил Вардан Осканян.
Отметим, что в Каракерте к предвыборной агитации альянса присоединился также герой апрельской войны Мануел Манукян, который родом из Каракерта. Он призвал боевых друзей присоединиться к альянсу «Оганян – Раффи – Осканян» и бороться до конца.
«Мы боролись не для того, чтобы наши родители были сегодня несвободными. Не бойтесь, мы боролись за вашу свободу», - сказал Манукян.