Անհայտ անձը ֆրանսիական Լիլում հրաձգություն է իրականացրել
Երեք մարդ վիրավորվել է Ֆրանսիայի Լիլ քաղաքում տեղի ունեցած հրաձգության ժամանակ: Տուժածների թվում է 14 տարեկան մի դեռահաս կա, փոխանցում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
La Voix du Nord պարբերականը հայտնում է, որ հրաձգությունը տեղի է ունեցել մետրոյի Porte d'Arras կայարանում: Տեղական իշխանությունները լուրը հաստատել են: Հաղորդվում է, որ 14-ամյա դեռահասը ոտքից է վիրավորում ստացել, ևս մեկ մարդ վիրավորվել է պարանոցից: Նրանք հոսպիտալացվել են: Երրորդ տուժողը ինքնուրույն է գնացել Saint-Vincent-de-Paul հիցանդանոց:
France Bleu Nord ռադիոկայանը հայտնել է, որ կրակողը դեպքի վայրից փախել է: Ռադիոկայանի տեղեկությունով՝ հրաձգությունը տեղի է ունեցել կայանատեղիում, որտեղ ոստիկանները մոտ մեկ տասնյակ պարկուճներ են հայտնաբերել:
La Voix du Nord-ի փոխանցմամբ՝ հետաքննության նախնական տվյալով կրակած մարդը որոշել էր ինչ-որ մեկի հետ հաշիվներ մաքրել:

Неизвестный устроил стрельбу во французском Лилле
Три человека получили ранения во время стрельбы во французском Лилле. Среди пострадавших - 14-летний подросток, передает русская служба BBC.
Как сообщает издание La Voix du Nord, стрельба произошла на юге города, в районе станции метро Porte d'Arras. Местные власти подтвердили эту информацию изданию Franceinfo.
Сообщается, что 14-летний подросток получил ранение в ногу, еще один человек ранен в шею. Они госпитализированы. Третья пострадавшая самостоятельно отправилась в больницу Saint-Vincent-de-Paul.
Радио France Bleu Nord утверждает, что стрелявший сбежал с места происшествия. По информации радиостанции, стрельба произошла на парковке, на месте работает полиция. Найдено около десятка гильз.
По информации La Voix du Nord, согласно предварительным данным расследования, человек, открывший огонь, решил свести с кем-то счеты.