WP. Թրամփի փեսան կգլխավորի Սպիտակ տան նորարարությունների վարչությունը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի փեսան՝ Ջարեդ Քուշները, կգլխավոր Սպիտակ տան նոր վարչությունը, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով The Washington Post-ին:
Այն կկոչվի «Սպիտակ տան ամերիկյան նորարարությունների վարչություն» և լայն լիազորություններ կունենա ու հաշվետու կլինի անմիջականորեն նախագահին: Վարչության հիմնական խնդիրներից մեկը կլինի պետության ղեկավարի վարչակազմ «թարմ հայացքներ» ներմուծումը:
«Պետությունը պետք է ղեկավարվի ամերիկյան մեծ ընկերություն նման: Մենք հույս ունենք, որ մեզ կհաջողվի հաջողություն եւ արդյունավետություն ապահովել մեր հաճախորդների՝ մեր քաղաքացիների համար», - հայտարարել է Քուշները:
Թրամփի փեսան ու նրա թիմը կկենտրոնանան տեխնոլոգիաների զարգացման եւ տարածման, ինչպես նաև 1 տրլն դոլարի չափով ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված նախագահի ծրագրի ուղղությամբ:

WP: Зять Трампа станет главой нового управления Белого дома по инновациям
Джаред Кушнер, зять президента США Дональда Трампа, станет главой нового спецподразделения Белого дома, передает Gazeta.ru со ссылкой на газету The Washington Post.
Спецподразделение будет называться «Управление американской инновации Белого дома» и получит широкие полномочия, а отчитываться будет непосредственно президенту. Одной из задач управления будет привносить «свежий взгляд» в администрацию главы государства.
«Государство должно управляться как большая американская компания. Мы надеемся, что нам удастся достичь успеха и эффективности для наших клиентов — наших граждан», — заявил Кушнер.
Зять Трампа со своей командой сосредоточатся на развитии и распространении технологии, а также создании «преобразующих проектов» в рамках инфраструктурного плана президента в $1 трлн.