Ղազախստանի ազգային հավաքականին տեղափոխող ինքնաթիռն անսարքության պատճառով վերադարձել է Երևան
«Ղազախստանի ֆուտբոլի հավաքականի օդանավի՝ «Զվարթնոց» օդանավակայանում հարկադիր վայրէջքի հետ կապված տեղեկատվության վերաբերյալ հայտնում ենք, որ հավաքականի հետադարձ թռիչքը նախատեսվում էր մարտի 27-ին՝ ժամը 00:30-ին, սակայն այն իրականացվել է ժամը 1:13-ին՝ ռուսական Severstal ավիաընկերության կողմից», - տեղեկացնում են ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունից։
Թռիչքի ընթացքում պարզվել է, որ օդանավն ունի շասիի անսարքություն, այդ իսկ պատճառով, անվտանգությունից ելնելով և հետագա խնդիրներից խուսափելու նպատակով՝ օդանավը հետ է վերադարձել և ժամը 2:46-ին վայրէջք է կատարել «Զվարթնոց» օդանավակայանում:

Самолет с футболистами из Казахстана вернулся в Ереван после более чем часового полета из-за проблем с шасси
27/03/2017 12:28
Самолет со сборной по футболу Казахстана на борту вернулся в аэропорт «Звартноц».
Как сообщает Главное управление гражданской авиации Армении, рейс из Еревана в Казахстан, осуществляемый российской авиакомпанией Severstal, должен был быть осуществлен 27 марта в 00:30, однако был выполнен в 01:13.
Во время полета выяснилось, что имеются проблемы с шасси. Исходя из мер безопасности было принято решение вернуться в «Звартноц». Самолет совершил посадку в 02:46.