Իշխանությունը ձեր ամուսիններին սարքելա Ռուսաստանի բարաքներում ապրող տաջիկ. Նաիրա Զոհրաբյան
Գառնիում «Ծառուկյան» դաշինքի նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանը կոչ արեց վախի մթնոլորտում չընտրել մի քաղաքական ուժի, որի հետևանքով հասարակությունը նման վիճակում է հայտնվել:
«Դուք եք որոշելու, եթե դուք կարծում եք, որ մի իշխանություն, որը 17 տարի թալանել ա ձեզ, որը ձեր երեխաներին, ձեր որդիներին, ձեր ամուսիններին սարքելա Ռուսաստանի բարաքներում ապրող տաջիկ, որ կարողանա ձեր ընտանիքը պահել: Ամեն ինչ արել ա, որ դուք չունենաք արժանապատիվ կյանք, որովհետև իրենց արժանապատվություն պետք չի, իրենց պետք է նպաստ ստացող սյուբեկտ: Ժողովուրդ իրանք իրար մեջ խոսալուց ձեզ հաշվում են գլխաքանակով», - ասաց նա:
Զոհրաբյանն ընդգծեց, որ միջազգային դիտորդները յուրաքանչյուր ընտրություններից հետո զարմանում են, որ քվեատուփը բացում ու տեսնում են քվեարկության արդյունքները:
«Ես ցավ ապրեցի, երբ իմ եվրոպացի ընկերներից մեկն ասաց, որ հայ ժողովուդրը ապրում է «ստոկհոլմյան սինդրոմով»: Գիտե՞ք դա որն է, երբ պատանդ վերցվածը սկսում է սիրել և պաշտպանել իրեն պատանդ վերցնողին, բա մենք է՞դ ազգն ենք, ժողովո՛ւրդ, որը սկսում ա լիզել ստրկատիրոջ ձեռքը», - ասաց Զոհրաբյանը:
«Մեր զենքը կալաշնիկովը չէ, մեր զենքը ձեր քվեն է: Էս իշխանությունը պիտի հեռանա: Այս իշխանությանը շանս տալ նշանակում է վերջակետ դնել Հայաստանի իշխանության վրա», - հավելեց նա:

Наира Зограбян: Власть превратила ваших мужей в таджиков, живущих в бараках в России
Сегодня в ходе предвыборной встречи в Гарни кандидат в депутаты от «Блока Царукян» Наира Зограбян призвала не выбирать в атмосфере страха политическую силу, из-за которой общество оказалось в подобном состоянии.
«Вы сами должны решить, если считаете, что власть, которая в течение 17 лет грабила вас, ваших детей, превратила ваших мужей в живущих в бараках таджиков в РФ, чтобы прокормить семью, заслужила это. Сделала все, чтобы у вас не было достойной жизни, потому что им не нужно достоинство, им нужен субъект, получающий пособие. Когда они говорят между собой, считают народ стадом», - сказала она.
Наира Зограбян отметила, что международные наблюдатели после каждых выборов удивляются, когда открывают избирательные урны и видят результаты голосования.
«Я испытала боль, когда один из моих европейских друзей сказал, что армянский народ подвержен "стокгольмскому синдрому". Знаете что это? Когда взятый в заложники человек начинает любить и защищать своих захватчиков. Разве мы тот народ, который начинает лизать руку феодала?» - сказала Наира Зограбян.
«Наше оружие – не автомат Калашникова, наше оружие – наш голос. Эта власть должна уйти. Дать этой власти шанс – значит, поставить крест на Армении», - добавила она.