Ջոնսոն. Անկարան կմնա Մեծ Բրիտանիայի անփոխարինելի գործընկերները
Անկարան Եվրամիության կազմից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուց հետո կմնա Միացյալ Թագավորության անփոխարինելի գործընկերներից մեկը: Նման կարծիք է հայտնել Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարար Բորիս Ջոնսոնը՝ կիրակի «Hurriyet Daily News» թերթում հրապարակված հարցազրուցում:
«Թուրքիան կմնա Մեծ Բրիտանիայի անփոխարինելի գործընկերը: Դուք առավել լուրջ փորձություններից մեկի առաջնագծում ենք, որոնք վիճակված են մեզ», - նշել է Ջոնսոնը: Նա նաև խոսել է Եվրոպայի մի քանի պետությունների հետ Անկարայի հարաբերություններում լարվածության աճի մասին:
«Ես հուսով եմ, որ բոլոր կողմերը արագորեն կհաղթահարեն բոլոր դժվարությունները: Բոլորն էլ շահագրգռված են Թուրքիայի և  Եվրամիության միջև ամուր գործընկերային հարաբերությունների գոյությամբ», - ընդգծել է նա:

Джонсон: Анкара останется незаменимым партнером Лондона
Турция останется одним из ключевых партнеров Великобритании после ее выхода из состава Евросоюза. Такое мнение глава МИД Соединенного Королевства Борис Джонсон выразил в опубликованном в воскресенье интервью турецкой газете Hurriyet Daily News,  передает ТАСС.
«Турция останется незаменимым партнером Великобритании. Вы находитесь на передовой одних из наиболее серьезных испытаний, которые нам предстоят», - отметил он.
Джонсон также высказался по поводу роста напряженности в отношениях Анкары с некоторыми государствами континентальной Европы.
«Я надеюсь, что все стороны сумеют быстро разрешить эти трудности. Все заинтересованы в крепких партнерских отношениях между Турцией и ЕС», - подчеркнул он.