ՕՐՕ-ն Բաբայանի իրավունքների պաշտպանելու գործում մինչև վերջ գնալու է
«Սամվել Բաբայանը մեր մարտական ընկերն է, տարբեր ժամանակներում իր հնարավորության սահմաններում աջակցել է մեզ», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը գլխավորող, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը։
Նա նշեց, որ Սամվել Բաբայանի իրավունքների պաշտպանելու գործում մինչև վերջ գնալու են։
«Մենք աշխատում ենք Սամվել Բաբայանի փաստաբանի հետ, նա բոլոր տեղեկությոինները մեզ տալիս է, ու նրա տված տվյալներով Սամվել Բաբայանն այս ամենը չի վերցրել իր վրա ու չեմ կարծում, որ նա կարող էր այսպիսի փոքր խնդիրներով զբաղվել, մանավանդ, այս ժամանակահատվածում», - նշեց Սեյրան Օհանյանը։
Նրա խոսքով՝ տեղի ունեցածը քաղաքական հետապնդում է Սամվել Բաբայանի, և «ՕՐՕ» դաշինքի նկատմամբ։
«Սա ցույց է տալիս, որ մեր դաշինքն ունի ուժ, վերահսկողությունից դուրս է», - ընդգծեց պաշտպանության նախկին նախարարը։

Альянс «Оганян – Раффи – Осканян» пойдет до конца в защите интересов Самвела Бабаяна
«Самвел Бабаян – наш боевой друг и в разное время в рамках своих возможностей оказывал нам содействие», - заявил сегодня в ходе встречи с журналистами экс-министр обороны Сейран Оганян, возглавляющий альянс «Оганян – Раффи – Осканян».
Он отметил, что они пойдут до конца в вопросе защиты интересов Самвела Бабаяна.
«Мы работаем с адвокатом Самвела Бабаяна, он сообщает нам всю информацию и, согласно предоставленным данным, Самвел Бабаян не брал на себя все это и не считаю, что он может заниматься столь незначительными вопросами, особенно в этот период», - отметил Сейран Оганян.
По его словам, произошедшее является политическим преследованием в отношении бывшего командующего Армией обороны НКР и альянса «Оганян – Раффи – Осканян».
«Это демонстрирует, что наш альянс – сильный и находится вне контроля», - подчеркнул экс-министр обороны.