ԵԱՏՄ-ն ակտիվ համագործակցում է Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի պետությունների հետ. Վալովայա
ԵԱՏՄ-ն ակտիվ համագործակցում է Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի պետությունների հետ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԵՏՀ ինտեգրման և մակրոտնտեսության հարցերով Կոլեգիայի անդամ Տատյանա Վալովայան:
«2016 թվականը բեկումնային էր. առաջին անգամ այդ տարի մենք Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի պետություններից ներկրել ենք ավելի, քան ԵՄ պետություններից», - նշեց Տ. Վալովայան:
Նրա տեղեկացմամբ՝ իրենք վերջերս Կամբոջայի և Սինգապուրի հետ ստորագրել են համագործակցության հուշագիր, անց է կացվել առաջին նիստը, բացի այդ, ակտիվ աշխատանք է տարվում Լատինական Ամերիկայի հետ:

ЕАЭС импортирует больше из государств Азиатско-Тихоокеанского региона, чем из ЕС – Валовая
ЕАЭС активно сотрудничает с государствами Азиатско-Тихоокеанского региона, на встрече с журналистами заявила член Коллегии (министр) по основным направлениям интеграции и макроэкономике Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Татьяна Валовая.
«2016 год стал переломным годом: мы впервые в этом году импортировали из государств Азиатско-Тихоокеанского региона больше, чем из государств ЕС», - отметила член коллегии.
По ее словам, недавно был подписан меморандум с Камбоджей и Сингапуром о взаимодействии, проведено первое заседание, помимо этого, ведется активная работа с Латинской Америкой.