Մենք ժողովրդին կվերադարձնենք բոլոր թալանված գումարները. Լևոն Զուրաբյան
Քիչ առաջ Ազատության հրապարակում մեկնարկեց ՀԱԿ-ՀԺԿ դաշինքի հանրահավաքը: ՀՀ ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանն իր ելույթում կարևորեց ընտրական օրենսգրքում տեղի ունեցած փոփոխությունների մասով ՀԱԿ ունեցած ներդրումը:
«Այդ փոքրիկ ձեռքբերման շնորհիվ մեր երկրի ապագան ձեր ձեռքում է: Քանի որ քվեարկությունը գաղտնի է, ապրիլի 2-ին ժողովուրդն իր քվեով կարող է հեղափոխություն կատարել: Եկեք ապրիլի 2-ին կատարենք այդ հեղափոխությունը: Եկեք և քվեարկեք Կոնգրես-ՀԺԿ դաշինքի օգտին, որպեսզի մեր երկրում հաստատվի ժողովրդավարություն», - ասաց Լ. Զուրաբյանը:
Վերջինս ընդգծեց, որ դաշինքնը պատրաստ է վերացնել ստեղծված կոռուպցիոն ռեժիմը, միայն թե դրա համար իրեն ժողովրդի քվեն է անհրաժեշտ:
«Եկեք միասին վերացնենք Հայաստանի կոռուպցիոն ռեժիմը, ժողովրդին վերադարձնենք բոլոր թալանված գումարները: Այդ ամենը դուք կարող եք անել ապրիլի 2-ին մեկ քվեարկությամբ», - ասաց նա:

Левон Зурабян: Мы вернем народу все награбленные деньги
На площади Свободы в Ереване чуть ранее стартовал митинг блока «Конгресс – НПА». Руководитель парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» Левон Зурабян в своем выступлении отметил важность вклада АНК во внесенных в Избирательный кодекс Армении изменениях.
«Благодаря этому маленькому достижению, будущее нашей страны в ваших руках, 2-го апреля народ своим голосом может совершить революцию. Давайте, совершим 2 апреля эту революцию. Приходите и голосуйте за "Конгресс – НПА", чтобы в нашей стране установилась демократия», - заявил Левон Зурабян.
Он подчеркнул, что блок «Конгресс – НПА» готов ликвидировать созданный режим коррупции, но для этого ему необходим голос народа.
«Давайте вместе поставим конец режиму коррупции в Армении, вернем народу все награбленные деньги. Все это вы можете сделать 2-го апреля одним голосованием», - сказал он.