Brexit-ի կողմնակիցները և ընդդիմադիրները դուրս են եկել բրիտանական քաղաքների փողոցներ
Լոնդոնում մի քանի հազար մարդ  հավաքվել էր նշելու Եվրամիության կազմից Միացյալ Թագավորության ելքը: Ցուցարարներն ունեին դրոշներ և, ըստ ավանդույթի, իրադարաձությունը տոնում էին փաբերում, փոխանցում է Vesti.ru-ն:
Brexit-ի կողմնակիցները վստահ են, որ այժմ Մեծ Բրիտանիան նոր ձևով կապրի՝ չհետևելով Բրյուսելի հրահանգներին:
Միաժամանակ փողոցներ էին դուրս եկել հարյուրավոր մարդիկ, ովքեր դեմ էին Եվրամիության կազմից դուրս գալուն: Նրանք հագել էին «խելահեղ Շլյապնիկի»՝ «Ալիսան հրաշքների աշխարհում»-ի հերոսներից մեկի նման, կազմակերպել էին  ցուցադրական թեյախմություն՝ այդպիսով ցույց տալով, որ Brexit-ն աբսուրդ և չմտածված որոշում է:
Brexit-ի դեմ ցույցեր են եղել նաև Հյուսիսային Իռլանդիայում: Մոտ 1000 ցուցարար հավաքվել էին Բելֆաստա կենտրոնում: Նրանք ասում են, որ Brexit-ը բացասաբար կանդրադառնա Դուբլինի հետ հարաբերությունների վրա: Բնակիչները մտավախություն ունեն, որ սահմաններին կգործի հին կարգը, մարդկանց համար դժվար կլինի այցելել իրենց հարազատներին հարևան երկրներ:

Сторонники и противники Brexit вышли на улицы британских городов
Несколько тысяч человек в Лондоне собрались, чтобы отметить начало процедуры выхода Королевства из состава ЕС. Митингующие взяли с собой флаги и, по традиции, отправились праздновать событие в ближайшие пабы,  передает Vesti.ru
Сторонники Брекзита уверены, что теперь Соединенное Королевство заживёт по-новому, не следуя указаниям из Брюсселя.
В это же время на Даунинг стрит вышли сотни противников развода с Евросоюзом.
Они нарядились под стать «безумному Шляпнику»— одному из главных героев «Алисы в Стране Чудес» и устроили импровизированное чаепитие. Тем самым сторонники Евросоюза хотели показать, что Брекзит — абсурдное и необдуманное решение.
Против разделения Европы, но уже в более строгом, официальном тоне — говорили на Мальте. Туда приехал с визитом председатель Ерокомиссии Жан Клод Юнкер. По его словам, рано или поздно, Лондон будет сожалеть о принятом решении.
Митинг против Брезкзита прошёл также в Северной Ирландии. Около тысячи демонстрантов собрались в центре Белфаста. Люди говорят, что Брекзит негативно повлияет на отношения с Дублином. Жители опасаются, что на границу вернётся старая таможня и жителям станет сложнее навещать знакомых и родственников с соседнем государстве.