ՀՀԿ-ական Գագիկ Մելիքյանը խախտել է Ընտրական օրենսգրքի պահանջները. ԿԸՀ
Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ծանոթացել է տեսանյութին, որտեղ առկա է Ընտրական օրենսգրքի պահանջների խախտում: Այդ մասին Aysor.am-ին տեղեկացրեց ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը:
«Նախընտրական քարոզչության ժամանակ, ինչպես նաև քվեարկության նախորդ և քվեարկության օրը թեկնածուներին, ընտրություններին մասնակցող կուսակցություններին արգելվում է անձամբ կամ նրանց անունից կամ որևէ այլ եղանակով ընտրողներին անհատույց կամ արտոնյալ պայմաններով տալ (խոստանալ) դրամ, սննդամթերք, արժեթղթեր, ապրանքներ կամ մատուցել (խոստանալ) ծառայություններ: ԿԸՀ-ն խախտման մասին իրազեկել է համապատասխան կուսակցության լիազոր ներկայացուցչին և կուսակցության ընտրական ցուցակում ընդգրկված պատգամավորի թեկնածու Գագիկ Մելիքյանին` պահանջելով դադարեցնել խախտումը և ձեռնպահ մնալ հետագայում օրենքի նման խախտումներ թույլ տալուց», - փոխանցեց ԿԸՀ ներկայացուցիչը:
Նշենք, որ «Ազատություն» ռ/կ-ն հրապարակել էր մի տեսանյութ, որտեղ Պառավաքարում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ Մելիքյանը բնակիչներից մեկին խոստանում է տալ 154 հազար դրամ՝ առողջական խնդիրները լուծելու համար:

Представитель РПА Гагик Меликян нарушил требования Избирательного кодекса – Центризбирком Армении
Центральная избирательная комиссия Армении ознакомилась с видеоматериалом, в котором есть нарушение требований Избирательного кодекса Армении. Об этом Aysor.am сообщила пресс-секретарь Центризбиркома Армении Эрмине Арутюнян.
«Во время предвыборной агитации, а также в предшествующий голосованию день и в день голосования кандидатам, участвующим в выборах партиям запрещается лично или от их имени или в какой-либо другой форме давать (обещать) избирателям безвозмездно или на льготных условиях деньги, продукты питания, ценные бумаги, товары или оказывать (обещать) услуги. ЦИК уведомил о нарушении уполномоченного представителя соответствующей партии и вошедшего в предвыборный список партии кандидата в депутаты Гагика Меликяна, потребовав прекратить нарушение и воздержаться в дальнейшем от допущения подобных нарушений закона», - сообщила представитель ЦИК Армении.
Отметим, что Радио «Азатутюн» опубликовала видеоматериал, где Гагик Меликян в ходе встречи с избирателями в селе Паравакар обещает одному из жителей дать 154 тысячи драмов для решения проблем со здоровьем.