ՀՀԿ-ն և «Ծառուկյան» դաշինքը պայքարելու են առաջին և երկրորդ տեղերի համար. Ահարոն Ադիբեկյան
«Հանրապետական» կուսակցության օգտին առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին կքվեարկի ընտրողների 38 տոկոսը, «Ծառուկյան» դաշինքի օգտին՝ հավաքել է մասնակիցների ձայների 33 տոկոսը, ՕՐՕ, Հայկական վերածնունդ, ՀՅԴ, «Ելք» դաշինքների օգտին միասին՝ 24,5 տոկոսը, ՀԱԿ-ՀԺԿ և Ազատ դեմոկրատների օգտին՝ 3,2 տոկոսը, Կոմունիստական կուսակցության օգտին՝ 1,3 տոկոսը։
Լրագրողների հետ հանդիպմանն այս տվյալները ներկայացրեց «Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական կենտրոնի ղեկավար Ահարոն Ադիբեկյանը։
«11 200 ընտրողների շրջանում է իրականացվել հարցումը, որոնցից ընտրություններին մասնակցելու պատրաստակամություն է հայտնել ընտրողների 60 տոկոսը, կարող է գնան՝ 5 տոկոսը, չի գնալու՝ 4 տոկոսը, հետաքրքված չեն 31 տոկոսը», - ասաց Ահարոն Ադիբեկյանը։

РПА и «Блок Царукян» будут бороться за первое и второе место – Агарон Адибекян
На предстоящих парламентских выборах за Республиканскую партию Армении проголосуют 38 процентов избирателей, за «Блок Царукян» – 33 процента, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами руководитель социологического центра «Социометр» Агарон Адибекян.
За альянс «Оганян – Раффи – Осканян», партию «Армянское возрождение», АРФ «Дашнакцутюн» и блок «Елк» вместе проголосуют 24,5 процентов респондентов.
По словам А.Адибекяна, 3,2 процента опрошенных проголосуют за блок «Конгресс – НПА» и партию «Свободные демократы, за Коммунистическую партию Армении – 1,3 процента.
«Опрос был проведен среди 11 200 избирателей, из которых готовность участвовать в выборах заявили 60%, может принять участие – 5%, не пойдет на выборы – 4%, не интересуется – 31%», - заявил Агарон Адибекян.