Եթե ՀՀԿ-ն իր արսենալում չունենա ընտրակեղծարարության նոր էլեմենտներ, ապա «Ծառուկյան» դաշինքը կստանա բացարձակ մեծամասնություն. Նաիրա Զոհրաբյան
30/03/2017 16:16
Եթե Հանրապետական կուսակցությունը իր արսենալում չունենա ընտրակեղծարարության նոր մոդիֆիկացված էլեմենտներ, ապա «Ծառուկյան» դաշինքը ստանալու է ընտրողների բացարձակ մեծամասնությունը: Այդ մասին «Ազատություն» ռ/կ-ի եթերում հայտարարեց «Ծառուկյան» դաշինիքը ներկայացնող պատգամավորության թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նա անդրադարձել է «Ծառուկյան» դաշինքի առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությանը հնարավոր կոալիցիա ձևավորելու մասին և հստակեցրել, որ Ծառուկյանն ասել է՝ եթե ստանան ձայների 50+1 տոկոսը, ապա իրենք կորոշեն, թե որ քաղաքական ուժերի հետ կձևավորեն կոալիցիա:
«Որևէ լոգիկա չկա, որ հիմա, երբ երկիրը հասցված է ծայրահեղ վիճակի և բոլոր ոլորտներում կատարյալ ձախողում է, հանկարծ «Ծառուկյան» դաշինքը ապրիլի 3-ին գնա կոալիցիա և իր վրա վերցնի ու կրի պատասխանատվություն երկիրը այս վիճակի հասցրած իշխանության համար», - ասաց Զոհրաբյանը:
Անդրադառնալով սոցիոլոգիական հարցումներին, Զոհրաբյանը նախ նշեց, որ իրենց համար նշանակություն չունեն դրանց արդյունքները, այնուհետև նշեց. «Չբացառեք, որ բացարձակապես այլ պատկեր տեսնենք խորհրդարանում»:
Պատգամավորի թեկնածուն սոցիոլոգիական հարցումներ հրապարակած The Gallup Organization կազմակերպությանը որակեց «չինական Գելափ», չնայած այն բանին, որ նախընտրական քարոզարշավի սկզբում այս կազմակերպությունը մեծ վարկանիշ էր ներկայացրել «Ծառուկյան» դաշինքի համար:
«Մենք ոչ թե 26-29 տոկոս ունեինք, ինչպես գրել էին նրանք, այլ ավելին: Այդ թվերը մեզ համար արժանահավատ չեն, և Ծառուկյանի և «Ծառուկյան» դաշինքի հանդեպ վստահությունը ավելին է», - ասաց Զոհրաբյանը՝ ընդգծելով, որ սոցհարցումներ ներկայացրած կազմակերպությունները աշխատում են իշխանությունների պատվերով:

Зограбян: Если РПА не имеет в своем арсенале новых элементов фальсификации выборов, «Блок Царукян» получит абсолютное большинство
30/03/2017 17:28
Если Республиканская партия Армении (РПА) не имеет в своем арсенале новых модифицированных элементов фальсификации выборов, «Блок Царукян» получит абсолютное большинство голосов избирателей. Об этом заявила сегодня в эфире Радио «Азатутюн» кандидат в депутаты от «Блока Царукян» Наира Зограбян.
Обратившись к заявлению лидера «Блока Царукян» Гагика Царукяна о формировании возможной коалиции, она уточнила, что Гагик Царукян заявил, что если получит 50+1 голос, то они сами решат, с какими политическими силами формировать коалицию.
«Нет никакой логики в том, чтобы сейчас, когда страна доведена до крайнего состояния и во всех сферах полный провал, "Блок Царукян" вдруг 3-го апреля пошел на формирование коалиции и взял на себя ответственность за власть, которая довела страну до такой ситуации», - сказала Зограбян.
Касаясь социологических опросов, Наира Зограбян отметила, что для них не имеют значения результаты этих соцопросов, при этом заявив: «Не исключайте, что увидите в парламенте совершенно другую картину».
Кандидат в депутаты квалифицировала опубликовавшую данные социологического опроса организацию The Gallup Organization как «китайский Gallup», несмотря на то, что в начале предвыборной кампании эта организация представила для «Блока Царукян» большой рейтинг.
«Мы имеем не 26-29 процентов, как писали они, а больше. Эти цифры для нас недостоверны, доверие и к Гагику Царукяну, и к "Блоку Царукян" больше», - сказала Зограбян, подчеркнув, что проводящие социологические опросы организации, работают по заказу властей.