Պուտինը պատրաստակամություն է հայտնել հանդիպել Թրամփի հետ Ֆինլանդիայում
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ պատրաստ է հանդիպել Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ՝ Ֆինլանդիայում արկտիկական գագաթնաժողովի շրջանակներում, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Ֆինլադիան, իմ կարծիքով, շատ հարմար երկիր է, Հելսինկին շատ հարմար հարթակ է նման միջոցառումների կազմակերպման համար», - ասել է Պուտինը՝ պատասխանելով համապատասխան հարցին:
Միևնույն ժամանակ նա նշել է, որ նման իրադարձությունները պետք է լավ նախապատրաստվեն երկու կողմից էլ:
«Եթե նման բան տեղի ունենա, մենք ուրախ կլինենք մասնակցել, և ես ուրախ կլինեմ մասնակցել նման միջոցառմանը: Եթե ոչ, ապա սովորական հանդիպումների շրջանակներում G20-ին, կարծում եմ, որ նման հանդիպում (ԱՄՆ նախագահի հետ) կարող է տեղի ունենալ», - ասել է Պուտինը:

Путин готов встретиться с Трампом в Финляндии
Президент РФ Владимир Путин заявил, что готов принять участие в форуме Арктического совета в Финляндии и встретиться там с президентом США Дональдом Трампом,  передает ТАСС.
«В этом смысле Финляндия, на мой взгляд, очень подходящая страна, Хельсинки - подходящая площадка для организации подобных мероприятий»,-сказал глава российского государства.
При этом Путин подчеркнул, что такие события должны быть хорошо подготовлены с обеих сторон.
«Если это произойдет, то мы будем рады принять участие и я буду рад принять участие в таком мероприятии (саммите Арктического совета в Финляндии). Если нет, ну тогда в рамках обычных встреч подобного рода на G20 (в Германии в июле текущего года), думаю, что такая встреча (с президентом США) может состояться», - заключил российский лидер.