Վանաձորում «Ելք»-ի վստահված անձը հեռացվել է ընտրատեղամասից, բայց «անգամ այս իրավիճակում ելք կա»
Վանաձորի թիվ 23/36 տեղամասում հանձնաժողովի անդամների քվեարկությամբ հեռացվել է «ԵԼՔ» դաշինքի վստահված անձը, Վանաձորից ուղիղի միացմամբ հայտնեց «ԵԼՔ» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Էդմոն Մարուքյանը։
«Պահանջում ենք, որ մեզ տան քվեարկության մասին արձանագրություն և, թե ինչու է նա հեռացվել, բայց մեզ արձանագրություն չեն տալիս», - նշեց նա։
Էդմոն Մարուքյանն ընդգծեց՝ որոշել են քվեարկությամբ հեռացնել, բայց չեն կարողանում պատճառաբանել:
«Մեր վստահված անձը հայտնաբերել է խախտումներ, և նրանք շատ են անհանգստացել դրանից, բացակա անձանց դիմաց կետեր են դրված եղել մատյանում, և նա պահանջել է կազմել արձանագրություն, որին հետևել է հանձնաժողովի քվեարկությունը՝ նրան ընտրական տեղամասից հեռացնելու մասին: Մենք նոր վստահված անձ ենք այստեղ ներկայացրել, սակայն նախորդ վստահված անձի հեռացման որոշումը մեզ վախենում են հանձնել: Կարծում եմ՝ անգամ այս իրավիճակում ելք կա, և բոլոր պատասխանատուները պատժվելու են», - նշեց Է. Մարուքյանը։

Эдмон Марукян: В Ванадзоре доверенное лицо блока «Елк» удалили с участка
На избирательном участке №23/36 в Ванадзоре члены комиссии путем голосования удалили с участка доверенное лицо блока «Елк», заявил возглавляющий пропорциональный список блока «Елк»Эдмон Марукян в прямом связи из Ванадзора.
«Мы требуем, чтобы нам дали протокол голосования, почему его удалили с участка, но нам не выдают протокол», - сказал он.
Эдмон Марукян отметил, что  члены комиссии путем голосования решили удалить с избирательного участка их доверенное лицо, однако не могут объяснить, по какой причине.
«Наше доверенное лицо зафиксировало нарушения, и они забеспокоились. В журнале перед отсутствующими лицами были поставлены точки, он потребовал составить протокол, однако после этого последовало голосование комиссии и его удалили с избирательного участка. Мы направили на этот участок новое доверенное лицо, но решение о причине удаления прежнего доверенного лица нам предоставить бояться. Думаю, что даже в этой ситуации выход есть, все ответственные будут наказаны», - отметил Э.Марукян.