Չկա նման բան. «ԵԼՔ»-ը վայր չի դնի մանդատները
ԱԺ ընտրությունների նախնական արդյունքներով՝ խորհրդարան անցած «ԵԼՔ» դաշինքը չի պատրաստվում մանդատները վայր դնել։
«Երբ ես ընտրվել էի, մի մանդատ ունեի, էլի այդ կոչերը հնչում  էին, եթե «ԵԼՔ» դաշինքը մանդատները վայր դնի, ՀՀ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովում ընդդիմություն չի լինի», - «Ազատության» եթերում ասաց «ԵԼՔ» դաշինքը գլխավորող Էդմոն Մարուքյանը։
Նա նշեց, որ իրենք իրենց ընտրած 120 հազար և ավելի քաղաքացու համար պատասխանատու են։
«Մենք ինչպես կարող ենք այդ մարդկանց ձայնը, ովքեր հազար պրոբլեմի մեջով են անցել, ասենք նրանց ձայնը հեչ էական չի, չկա նման բան», - ասաց նա։
Էդմոն Մարուքյանն ասաց, որ մանդատները վայր դնելու մասին կոչերը ՀՀԿ-ից է։ «Որովհետև իրենք վախեցած են մեր ֆրակցիայից, խորհրդարանում շատ լուրջ ընդդիմադիր ֆրակցիա է ձևավորվել», - ասաց Է. Մարուքյանը։

Блок «Елк» не собирается отказываться от мандатов
Блок «Елк», прошедший по предварительным результатам в парламент Армении, не собирается отказываться от депутатских мандатов.
«Эти призывы звучали и тогда, когда я был избран и имел только один мандат. Если блок "Елк" сложит мандаты, в парламенте 6-го созыва не будет оппозиции», - заявил в эфире Радио «Азатутюн» Эдмон Марукян.
Он отметил, что они несут ответственность за проголосовавших за блок «Елк» 120 тысяч и более граждан.
«Как мы можем сказать людям, которым пришлось пройти через тысячи проблем, что их голоса несущественны, подобного не будет», - заявил Марукян.
Он отметил, что призывы сложить мандаты озвучиваются из Республиканской партии Армении. «Потому что они боятся нашей фракции, в парламенте сформировалась очень серьезная оппозиционная фракция», - сказал Э.Марукян.