Ռուսաստանի նախագահը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին՝ դիվանագիտական հարաբերությունների 25-ամյակի առթիվ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի կապակցությամբ,  հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով Կրեմլի պաշտոնական կայքին:
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ՝ նշանակալից հոբելյանի՝ ՌԴ-ի և ՀՀ-ի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի կապակցությամբ: Անցած տարիների ընթացքում մենք կարողացել ենք հայ-ռուսական հարաբերությունները դուրս բերել միութենական համագործակցության մակարդակի», - ասվում է պաշտոնական շնորհվորական ուղերձում:
Պուտինը նաև նշել է երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսության դինամիկ զարգացումը, համատեղ լայնածավալ նախագծերի իրագործումը և Մոսկվայում վերջին բանակցություններում գրանցված հաջողությունները:

Президент России поздравил Сержа Саргсяна с 25-летием установления дипломатических отношений
Президент России Владимир Путин поздравил своего коллегу из Армении Сержа Саргсяна с 25-летием установления дипломатических отношений между двумя странами, сообщает Gazeta.ru со ссылкой на официальный сайт Кремля.
«Сердечно поздравляю Вас со знаменательным юбилеем — 25-летием установления дипломатических отношений между Российской Федерацией и Республикой Армения. За прошедшие годы мы смогли вывести российско-армянские отношения на высокий уровень союзнического взаимодействия», — говорится в тексте официальной телеграммы.
Путин также отметил динамичное развитие политического диалога между странами, реализацию масштабных совместных проектов и успехи в недавних переговорах, которые прошли в Москве.