Կոնգրես-ՀԺԿ դաշինքի՝ ՍԴ ներկայացվող նյութերի մեջ կներառվի նաև «ՍԱՍ»-ի Արտակի հետ կապված ձայնագրության փաստը. Արամ Մանուկյան
14/04/2017 12:16
Կոնգրես-ՀԺԿ դաշինքի՝ Սահմանադրական դատարան դիմելու նյութերի մեջ ներառվելու է նաև Արտակ Սարգսյանի («ՍԱՍ»-ի Արտակ) համար հավաքվող ձայների վերաբերյալ ձայնագրությունը:
«Երեկվա ցնցող նյութում սպառնալիքները ակնհայտ են, և դա ընդամենը մեկ դեպքն է, որովհետև նման դեպքեր տեղի են ունեցել ամենուրեք», - խորհրդարանում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը:
Դիտարկմանը, թե հնարավոր է, որ Արտակ Սարգսյանի դեմ հրապարակված նյութերը արվել են այլ ռեյտինգային թեկնածուների կողմից, Ա.Մանուկյանը նշեց.
«Ես չգիտեմ, թե ովքեր են այդ նյութերը դրել, ովքեր են կազմակերպել: Հնարավոր չի, որ մի ամբողջ ազգի ծնկի բերել, այնպես, որ մեկը չըմբոստանա, մեկը չհանի ձայնագրի: Իշխանությունն է արել, թե ով, չգիտեմ, բայց որ իշխանության ներսում էլ գզվռտոց է գնում, ասում են, որ շատ ձայն հավաքածներ կարող են դիմում գրել ու դուրս գալ, փաստ է: Դիմումները սկզբից են վերցրել: Արժանի են, թող իրար ուտեն, թող կրծեն, որովհետև իրենց պայքարն արդար չի, ժողովրդի համար չի: Այս միլիարդները, որ ծախսել են, ժողովրդի քթից բերելու են», - հայտարարեց Ա.Մանուկյանը:

Арам Манукян: Запись собрания в компании «САС Груп» будет включена в материалы блока «Конгресс – НПА»
14/04/2017 15:15
Запись собрания с сотрудниками компании «САС Груп» будет включена в материалы, которые блок «Конгресс – НПА» намерен представить Конституционному суду Армении для оспаривания результатов парламентских выборов 2 апреля.
«Во вчерашнем шокирующем материале содержаться явные угрозы и это – лишь один случай, поскольку подобные случаи происходили повсюду», - заявил на брифинге в парламенте секретарь фракции «Армянский национальный конгресс» Арам Манукян.
На замечание, возможно ли, что опубликованные против Артака Саркисяна материалы сделаны другими рейтинговыми кандидатами, Арам Манукян ответил:
«Я не знаю, кто опубликовал эти материалы, кто это организовал. Невозможно поставить на колени весь народ, так, чтобы никто не взбунтовался, чтобы никто не записал. Не знаю, сделали это власти или кто-то еще, но внутри власти идет грызня, говорят, что набравшие большое количество голосов могут писать заявление и уходить,  – это факт. Заявления изначально были собраны. Они достойны этого, пусть грызутся, поскольку их борьба –  несправедливая и ведется не ради народа. Миллиарды, которые были потрачены, выйдут боком народу», - заявил Арам Манукян.
При этом он отметил, что Конституционный суд все равно «в конце концов, сделает то, что ему продиктуют».