Աֆղանստանում թալիբների հարձակման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 150-ի
Թալիբան շարժման գրոհայինների հարձակման հետևանքով առնվազն 150 աֆղան զինծառայող է զոհվել, տասնյակները վիրավորվել են: Հարձակումը տեղի է ունեցել Բալհ նահանգում տեղակայված բազայի վրա, փոխանցում է ТАСС-ը՝ հղում անելով Agence France-Presse-ին:
Ավելի վաղ ամերիկյան ուժերի կենտրոնական հրամանատարության մամուլի ծառայության ղեկավար Ջոն Թոմասը հայտարարել էր 50 զոհի մասին: Աֆղանստանի իշխանությունները դեռևս զոհերի մասին պաշտոնական տեղեկատվություն չեն հրապարակել:
Գորոհայինները բազա են ներթափանցել զինվորական ամենագնացներով և զինվորական հագուստով: Հարձակումը տեղի է ունեցել մզկիթում՝ ուրբաթօրյա աղոթքի ժամանակ:

Число погибших в результате нападения талибов на базу в Афганистане возросло до 150 человек
150 афганских военнослужащих погибли, десятки получили ранения в результате нападения боевиков радикального движения «Талибан» на базу в провинции Балх. Об этом сообщило Agence France-Presse со ссылкой на неназванный военный источник, передает ТАСС.
Ранее начальник пресс-службы Центрального командования (СЕНТКОМ) американских ВС полковник ВВС Джон Томас информировал о 50 погибших. Официальных данных властей Афганистана о числе убитых военных пока нет.
По информации министерства обороны страны, атаковавшие прибыли в воинскую часть на двух армейских внедорожниках и были одеты в военную форму.