Քաղաքացիների 27.9 %-ը վերջին 4 տարիներին Երևանում գրանցված դրական փոփոխություն է համարում քաղաքի տեսքի բարելավումը
22/04/2017 12:54
Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավից առաջ Gallup International Association-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ «Էմ Փի Զի» ՍՊԸ-ն 1044 քաղաքացիների շրջանում հարցումներ է անցկացրել՝ պարզելու, թե ինչպես են քաղաքացիները գնահատում վերջին 4 տարում մայրաքաղաքում իրականացված աշխատանքները:
«Հարցվածների 33.5 %-ը որպես իր համայնքի կարևորագույն խնդիր մատնանշել է մաքրության խնդիրը, 17 %-ը՝ մուտքերի վատ վիճակը, 16.3 %-ը հասարական տրանսպորտի, 15.1 %-ը աղբահանության խնդիրը», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՍՊԸ տնօրեն Արման Նավասարդյանը:
Հարցվածների 27.9 %-ը վերջին 4 տարիներին Երևանում գրանցված դրական փոփոխություն է համարում քաղաքի տեսքի բարեկարգումն ու գեղեցկացումը, 20.6 %-ը՝ բակերի բարեկարգումը, 17.6 %-ը՝ նստարանների տեղադրումը, 16.9 %-ը խաղահրապարակների կառուցումն ու այգիների բարեկարգումը, 8.5 %-ը ասֆալտապատումը և 4.8 %-ը աղբամանների ավելացումը:
1-5 սանդղակով քաղաքային տրասնպորտի վիճակը քաղաքացիները գնահատել են 2.8 բալ, մաքրությունը՝ 3, անվտանգությունը՝ 3.8, կանաչապատ տարածքները՝ 3.2, մշակութային կյանք՝ 3.3, լուսավորություն՝ 4 բալ:

Соцопрос: 27.9 % граждан считают позитивным изменением улучшение внешнего облика Еревана
Полномочный представитель Gallup International Association в Армении ООО «Эм Пи Джи» провело перед выборами в Совет старейшин Еревана соцопрос среди 1044 жителей столицы, чтобы выяснить, как граждане оценивают осуществленные за последние 4 года работы.
27.9 % респондентов считают позитивным изменением благоустройство и улучшение внешнего облика столицы, 20.6 % – благоустройство дворов, 17.6 % – установку скамеек, 16.9 % – строительство игровых площадок и благоустройство парков, 8.5 % – асфальтирование и 4.8 % – установку мусорных баков.
«33.5 % опрошенных в качестве важнейшей проблемы в своем административном районе указали проблему чистоты, 17 % – плохое состояние подъездов, 6.3 % – состояние общественного транспорта,  15.1 % – проблему вывоза мусора», - заявил на пресс-конференции директор  ООО «Эм Пи Джи» Арам Навасардян, представляя результаты соцопроса.
Он отметил, что по шкале оценок от 1 до 5 граждане оценили состояние общественного транспорта 2.8 баллов, чистоту – 3 балла, безопасность – 3.8 баллов, озелененные территории – 3.2 балла, культурную жизнь –3.3 балла, освещение – 4 балла.
Арам Навасардян сообщил, что соцопрос был проведен в Ереване 12-20 апреля, в нем приняли участие 1044 человека. Следующий опрос планируется провести 1-10 мая.