Ցեխ շպրտելով, մարդկանց վիրավորելով երկիր չեն կառուցում, թարգը տվե՛ք. Գագիկ Ծառուկյանը` լրագրողներին
Ընդդիմադիրը ցեխ շպրտելը չի, պետք է կարողանանք գործ կատարել, այսօր Ծիծեռնակաբերդում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը` պատասխանելով հարցին, թե նոր խորհրդարանում «Ծառուկյան» դաշինքը կլինի՞ ընդդիմադիր:
«Ընդդիմադիրը ցեխ շպրտելը չի, պետք է կարողանանք գործ կատարել: Ձեր բնավորությանը թարգ տվեք: Ցեխ շպրտելով, մարդկանց վիրավորելով երկիր չեն կառուցում», - դիմելով լրագրողներին՝ ասաց Գ. Ծառուկյանը:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ հնարավո՞ր է դաշինքը կոալիցիա կազմի իշխող կուսակցության հետ:
«Ի՞նչ եք ասում», - արձագանքեց Գագիկ Ծառուկյանն՝ ավելացնելով, եթե կոալիցիա չեն կազմել, ուրեմն ընդդիմադիր են:

Гагик Царукян: Быть оппозицией – не значит, поливать грязью власть
Быть оппозицией – не значит, поливать грязью власть, нужно стремиться делать работу, заявил сегодня журналистам в Мемориальном комплексе «Цицернакаберд» лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, касаясь вопроса, будет ли оппозицией «Блок Царукян» в новом парламенте Армении.
«Быть оппозицией – не значит, поливать грязью, нужно суметь сделать дело. Прекратите это. Поливая грязью, оскорбляя людей, страну не построишь», - сказал Гагик Царукян.
На вопрос журналистов, есть вероятность формирования коалиции между «Блоком Царукян» и правящей партией, Гагик Царукян отреагировал: «О чем вы говорите?».