Լե Պենն ընտրություններում իր արդյունքը համարել է ֆրանսիացիների առաջին քայլը դեպի Ելիսեյան պալատ
«Ազգային ճակատի» առաջնորդ Մարին Լե Պենը պատմական Է որակել Ֆրանսիայում կայացած նախագահական ընտրությունների առաջին փուլի արդյունքները: Այս մասին նա հայտարարել է՝ ելույթ ունենալով Նոր Պա դի Կալեի դեպարտամենտի Էնեն Բոմոնում կայացած հանրահավաքում՝ ընդգծելով, որ ինքը հանրապետության նախագահի «ժողովրդական թեկնածուն է», փոխանցում է ТАСС-ը:
«Դա պատմական արդյունք է», - ասել է Լե Պենը: Այս փուլում իր արդյունքը նա համարում է «ֆրանսիացիների առաջին քայլը դեպի Ելիսեյան պալատ»:
«Մենք գնում ենք նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ», - ասել է Լե Պենը:
«Դեպի Ելիսեյան պալատ ֆրանսիացիների ուղու առաջին փուլը հաղթահարված է: Դա պատմական արդյունք է, և այժմ ինձ վրա է դրվում ֆրանսիական ազգի, նրա միասնության, նրա անվտանգության, նրա մշակույթի պաշտպանության վիթխարի պատասխանատվությունը», - հայտարարել է նա: Լը Պենը նաև երկրի քաղաքացիներին կոչ է արել իրեն աջակցություն ցույց տալ ընտրությունների երկրորդ փուլում և քվեարկել «չվերահսկվող գլոբալացման» դեմ:
Նա քվեարկությունը, որի արդյունքները վկայում են «Ազգային ճակատին» ցուցաբերվող լայն աջակցության մասին, որակել է բողոքի դրսևորում «չպաշտպանված սահմանների, անազնիվ մրցակցության, ահաբեկիչների ազատ տեղաշարժի դեմ»:

Ле Пен назвала свой результат на выборах первым шагом французов к Елисейскому дворцу
Лидер «Национального фронта" Марин Ле Пен назвала историческими результаты первого тура президентских выборов во Франции. Об этом она заявила, выступая на митинге в Энен-Бомон в департаменте Нор-Па-де-Кале, подчеркнув, что является «народным кандидатом" в президенты республики, передает ТАСС.
«Это исторический результат», - сказала Ле Пен. Свой результат в данном туре она считает «первым шагом французов к Елисейскому дворцу».
«Мы отправляемся во второй тур президентских выборов», - сказала Ле Пен, обратившись к своим сторонникам со словами "самой глубокой благодарности».
«Первый этап французов на пути к Елисейскому дворцу преодолен. Это исторический результат, и теперь на меня возлагается огромная ответственность по защите французской нации, ее единства, ее безопасности, ее культуры», - заявила она.
Ле Пен также призвала граждан страны оказать ей поддержку во втором туре выборов и проголосовать против «бесконтрольной глобализации».