Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում ՀՀ նախագահը դիտել է բացառիկ ցուցանմուշներ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։
Նախագահը ծաղկեպսակ է դրել հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել Մեծ եղեռնի անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Հանրապետության Նախագահն արարողությունից հետո այցելել է նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ՝ դիտել ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված «Եղեռնից դեպի անկախության վերականգնում» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրության բացառիկ ցուցանմուշներն ու Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի կառուցման 50-ամյակին նվիրված ցուցադրության օրինակները:

Президент Армении в Музее-институте Геноцида армян осмотрел уникальные экспонаты
Президент Армении Серж Саргсян сегодня в связи с Днём памяти жертв Геноцида армян посетил мемориальный комплекс «Цицернакаберд». Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Серж Саргсян воздал дань уважения памяти жертв Геноцида армян. Президент возложил венок к мемориалу и цветы у вечного огня памяти невинных жертв.
После церемонии президент Саргсян посетил также Музей-институт Геноцида армян, осмотрел уникальные экспонаты посвящённой 25-летию независимости РА временной выставки «От Егерна к восстановлению независимости» и экспонаты, предназначенные для выставки, посвящённой 50-летию строительства мемориального комплекса в память жертв Геноцида армян.