Ադրբեջանն ամեն գնով փորձում է առաջնագծում պահել լարվածությունը. Տիգրան Աբրահամյան
Ձախողված դիվերսիոն գործողությունների շարքից հետո Ադրբեջանը տևական ժամանակ է գործի է դրել դիպուկահարներին, Facebook-ի իր էջում գրել է Արցախի նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը:
«Ամեն գնով փորձում են առաջնագծում պահել լարվածությունը, եթե նույնիսկ դրա գինը մեծաթիվ զոհերն ու վիրավորներն են»,- գրել է Տ. Աբրահամյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ապրիլի 24-ին հակառակորդի արձակած գնադակից ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Նարեկ Հմայակի Հարությունյանը:

Тигран Абраамян: Азербайджан любой ценой пытается сохранить на передовой напряженность
После ряда провалившихся диверсионных действий Азербайджан уже длительное время ведет снайперскую войну, написал на своей странице в Facebook советник президента Нагорного Карабаха Тигран Абраамян.
«Любой ценой они пытаются сохранить на передовой напряженность, если даже ценой тому являются многочисленные жертвы и раненные», - отметил Т.Абраамян.
Как сообщалось ранее, 24 апреля военнослужащий Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики погиб в результате нарушения режима перемирия Вооруженными силами Азербайджана.