Սերժ Սարգսյանն անձամբ հանդիպել է առաջադրված բոլոր թեկնածուների հետ. Գառնիկ Իսագուլյան
Ընտրական կաշառքը, միանշանակ, էական ազդեցություն չի ունեցել ընտրությունների արդյունքների վրա, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանը։
«Ընտրակաշառքի մասին խոսակցություններ կան, նման երևույթներ առկա են՝ ոչ ոք չի բացառում, բայց դրանք, միանշանակ, էական ազդեցություն չեն ունեցել արդյունքների վրա։ Իրականում հարցն այն է, որ ՀՀԿ-ից բացի, ըստ էության, ընտրություններին ոչ ոք չէր պատրաստվում», - ասաց Գառնիկ Իսագուլյանը։
Նա նշեց, որ Հանրապետական կուսակցությունը հաղթեց ընտրություններում եռաշերտ աշխատանքի շնորհիվ. «Առաջին շերտն անհատ թեկնածուներն էին, երկրորդը՝ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, երրորդը՝ նախագահ Սերժ Սարգսյանի անհատական աշխատանքը 13 ընտրատարածքներում գրանցված բոլոր թեկնածուների հետ։ Միգուցե այդ փաստն անհայտ է, բայց Սերժ Սարգսյանն անձամբ հանդիպել է առաջադրված բոլոր թեկնածուների հետ», - ասաց Իսագուլյանը։
Դիտարկմանը, թե ինչպե՞ս է ժողովուրդն ընտրել ՀՀԿ-ին, եթե չի սիրում այդ կուսակցությանը, Գ. Իսագուլյանը պատասխանեց. «Չսիրել չի նշանակում ձայն չտալ։ Սիրելն, առհասարակ, քաղաքական կատեգորիա չէ»։

Гарник Исагулян: Серж Саргсян лично встречался со всеми выдвинутыми кандидатами
На результаты парламентских выборов 2 апреля «избирательные взятки», однозначно, не оказали существенного влияния, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами председатель партии «Национальная безопасность» Гарник Исагулян.
«Об избирательных взятках говорят, подобные явления имеют место и никто этого не исключает, однако они, однозначно не оказали существенного влияния на результаты выборов. В действительности вопрос в том, что кроме Республиканской партии Армении, по сути, к выборам никто не готовился», - сказал Гарник Исагулян.
Он отметил, что РПА одержала победу на выборах благодаря трехуровневой системе работы. «Первый уровень – это сами кандидаты, второй – премьер-министр Карен Карапетян, третий – индивидуальная работа президента Сержа Саргсяна со всеми зарегистрированными в 13 избирательных округах кандидатами. Возможно, это очевидный факт, но Серж Саргсян лично встречался со всеми выдвинутыми кандидатами», - сказал Г.Исагулян.
На замечание, как мог народ выбрать Республиканскую партию, если не выносит эту политическую силу, Гарник Исагулян ответил: «Не любить, не значит не отдавать голос. Вообще, любовь – не политическая категория».