Ակնհայտ էր վաղուց, որ արյուն հեղվելու է, հետևանքներն անկանխատեսելի են դառնում. Երվանդ Վարոսյան
Փաստաբաններ Տիգրան Աթանեսյանն ու Արմեն Սողոմոնյանը հարձակման են ենթարկվել «արդեն վաղուց  տիրող հիվանդագին անառողջ վիճակի» հետևանքով, որը տիրում է Փաստաբանների պալատում, Aysor.am-ի թղթակցին ասաց փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը:
«Պատրաստվում ենք մեր գործընկերների շահերը ներկայացնել, հարձակում կատարածները պիտի ենթարկվեն պատասխանատվության ամենախիստ ձևով, այլապես հետևանքներն արդեն անկանխատեսելի են դառնում», - նշեց Երվանդ Վարոսյանը։
Նրա խոսքով, «ակնհայտ էր վաղուց, որ արյուն հեղվելու է»։
Հարցին՝ Փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը տեղյա՞կ է միջադեպի մասին, ինչ-որ գնահատական կա՞, Ե.Վարոսյանը պատասխանեց. «Արա Զոհրաբյանի աշխատակիցներն են եղել հարձակվողները, եթե ինքը տեղյակ չի, ապա ես ցավում եմ  նման ղեկավարի համար, ակնհայտ է, որ ոչ միայն տեղյակ է, ես համոզված եմ, որ հենց հրամանը ինքն է տվել»։

Давно было очевидно, что прольется кровь, последствия могут быть непрогнозируемыми – Ерванд Варосян
Адвокаты Тигран Атанесян и Армен Согомонян подверглись нападению в результате той «нездоровой обстановки», которая уже давно царит в Палате адвокатов Армении, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Ерванд Варосян.
«Мы собираемся представлять интересы наших коллег, совершившие нападение должны быть привлечены к самой строгой ответственности, в противном случае последствия могут быть непрогнозируемыми», - сказал Ерванд Варосян.
По его словам, «уже давно было очевидно, что прольется кровь».
На вопрос, знает ли председатель Палаты адвокатов Ара Зограбян об инциденте, уже озвучена ли какая-то оценка, Ерванд Варосян ответил: «Нападавшие были сотрудниками Ара Зограбяна, и если он не в курсе, то по поводу подобного руководителя можно выразить только сожаление. Очевидно, что не только в курсе, я уверен, что именно он отдал приказ».