Փաստաբանների հարձակման ենթարկվելու դեպքով ոստիկանության օպերատիվ խումբը գտնվում է դեպքի վայրում
Փաստաբաններ Տիգրան Աթանեսյանի և Արմեն Սողոմոնյանի հարձակման ենթարկվելու դեպքով ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ խումբը գտնվում է դեպքի վայրում:
«Հաղորդում են ընդունում, դեռևս որևէ մանրամասներ չենք կարող հաղորդել», - Aysor.am-ին հայտնեցին ոստիկանության լրատվական բաժնից։
Ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ փաստաբաններ Տիգրան Աթանեսյանն ու Արմեն Սողոմոնյանը հարձակման են ենթարկվել Տ. Աթանեսյանի գրասենյակում։
Aysor.am-ի հետ զրույցում փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը հայտնել էր, որ իր գործընկերները հարձակման են ենթարկվել «արդեն վաղուց տիրող հիվանդագին անառողջ վիճակի» հետևանքով, որը տիրում է Փաստաբանների պալատում։

Сотрудники полиции проводят следственные мероприятия в офисе избитого адвоката Атанесяна
В связи с нападением на адвокатов Тиграна Атанесяна и Армена Согомоняна оперативная группа полиции Армении прибыла на место происшествия – в офис адвоката Атанесяна.
«Мы пока принимаем заявление, сообщить какие-либо подробности  не можем», - сообщили корреспонденту Aysor.am в пресс-службе полиции.
Ранее сообщалось, что сегодня в Ереване было совершено нападение на адвокатов Тиграна Атанесяна и Армена Согомоняна.
В беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат  Ерванд Варосян сообщил, что его коллеги подверглись нападению в результате той «нездоровой обстановки», которая уже давно царит в Палате адвокатов Армении.