Թիլերսոնն Իրանը սպառնալիք է համարում ԱՄՆ-ի համար
Միացյալ Նահանգերն Իրանը լուրջ սպառնալիք է համարում: Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ Պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնը Fox News-ին տված հարցազրույցում, փոխանցում է ТАСС-ը:
Թիլերսոնի խոսքով՝ Իրանի հանդեպ վարած քաղաքականությունը չի կարելի դիտարկել միայն Համատեղ համապարփակ գործողությունների ծրագրի տեսանկյունից: Այդ ծրագիրը համաձայնեցվել էր 2015 թվականի ամռանը՝ միջազգային վեցնյակի կողմից (Մեծ Բրիտանիա, Ֆրանսիա, Գերմանիա, Ռուսաստան, Չինաստան և ԱՄՆ):
Ըստ պետքարտուղարի՝ պետք է նաև հաշվի առնել Իրանի պահվածքը որպես երկիր, ով տարածաշրջանում ահաբեկչություն է խրախուսում:

Тиллерсон считает Иран угрозой для США
Соединенные Штаты рассматривают Иран как серьезную угрозу. Об этом заявил в четверг в интервью телекомпании Fox News госсекретарь США Рекс Тиллерсон, передает ТАСС.
По словам Тиллерсона, вопрос о политике в отношении Ирана нельзя рассматривать только с точки зрения Совместного всеобъемлющего плана действий (СВПД). Этот план был согласован летом 2015 года международной шестеркой (Великобритания, Германия, Китай, Россия, США, Франция).
Он подчеркнул, что необходимо учитывать и поведение Ирана как государства, поддерживающего терроризм в регионе.