Ծառուկյանը հույս ունի, որ  ՀՀԿ-ի հետ կալիցիա կկազմի 2018թ.-ից հետո. «Ժամանակ»
Երեկ տեղի է ունեցել ՀՀԿ ԳՄ նիստը, որի ժամանակ ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը դարձյալ ասել է, որ ՀՀԿ-ն և ՀՅԴ-ն տեսանելի ապագայում կստորագրեն համագործակցության փաստաթուղթ:
«Ժամանակ»-ին հաջողվել է պարզել, որ Սերժ Սարգսյանը նախօրեին մեկ անգամ էլ է հանդիպել Գագիկ Ծառուկյանին՝ հստակեցնելու համար նրա դիրքորոշումը ՀՀԿ-ի և ՀՅԴ-ի հետ կոալիցիոն հանաձայնագիր ստորագրելու հնարավորությունը:
«Խոսակցությունից պարզ է դարձել, որ Ծառուկյանը հիմա չի ցանկանում մաս կազմել իշխանության՝ վստահ լինելով, որ դրա ամենահարմար ժամանակը 2018թ. ապրիլն է, երբ Կարեն Կարապետյանը չի լինի վարչապետի պաշտոնում և հստակ կլինի Սերժ Սարգսյանի՝ իշխանության մեջ դերակատարությունը: Վերջին շրջանում Ծառուկյանի ու Կարեն Կարապետյան-Սամվել Կարապետյան տանդեմի հարաբերությունները խիստ լարված են, ինչը թույլ չի տալիս, որ հիմա Ծառուկյանը իշխանության հետ որևէ քայլ անի:  Փոխարենը Ծառուկյանը հույս ունի, որ ՍԵրժ Սարգսյանը հաջորդ տարի նրան կհրավիրի մաս կազմել «ազգային համաձայնության» կառավարության», - գրել է թերթը:

«Жаманак»: Царукян надеется составить коалицию с Республиканской партией после 2018 года
Газета «Жаманак» пишет, что накануне состоялось заседание Исполнительного органа Республиканской партии Армении, после которого пресс-секретарь партии Эдуард Шармазанов вновь заявил, что РПА и АРФ «Дашнакцутюн» в ближайшем будущем подпишут новый договор о сотрудничестве.
Изданию удалось выяснить, что Серж Саргсян накануне снова встречался с Гагиком Царукяном для уточнения его позиции относительно подписания коалиционного соглашения вместе с РПА и АРФД.
«Как стало ясно из разговора, Царукян сейчас не хочет становиться частью коалиции, будучи уверенным в том, что самое удобное время для этого – апрель 2018 года, когда Карен Карапетян уйдет с поста премьер-министра и роль Сержа Саргсяна во власти будет уточнена. В последнее время отношения между Царукяном и тандемом Карен Карапетян – Самвел Карапетян крайне напряженные, что не позволяет Царукяну сделать какой-то шаг с властями. Вместо этого Царукян надеется, что Серж Саргсян в следующем году пригласит его составить часть "правительства национального согласия"», - отмечает газета.