ՀՅԴ-ն ցանկանում է տեսնել Սուրեն Մանուկյանի ինքնաբացարկի դիմումը. ՀԺ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՅԴ-ն չի ցանկանում պատգամավորի մանդատ տալ Տավուշի մարզի թիվ 13 ընտրատարածքի ռեյտինգային թեկնածու Սուրեն Մանուկյանին: Վերջինս այդ ընտրատարածքում ՀՅԴ-ի ռեյտինգային  թեկնածուներից ամենաշատ՝ 5391 ձայն է ստացել:
Ըստ թերթի՝ կուսակցությունը ցանկանում է ԱԺ բերել հայտնի վիրաբույժ Արտավազդ Սահակյանին, որը ստացել է եռակի անգամ քիչ՝  1852 ձայն: Եվ որպեսզի վերջինս պատգամավոր դառնա, Ս. Մանուկյանը պետք է ինքնաբացարկի դիմում ներկայացնի: Ինչի վրա էլ հիմա ՀՅԴ-ն աշխատում է:
«ՀՅԴ-ում գտնում են, որ Ա. Սահակյանն ավելի շատ է մոտ իրենց կուսակցությանը, քան թե կուսակցության համար այդքան ձայն բերած  Ս. Մանուկյանը: Վերջինս Իջևանի անտառատնտեսության ղեկավարն է և այնքան էլ կուսակցական դեմք չէ, թեև ՀՅԴ անդամ է», - գրել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: АРФД не хочет видеть Сурена Манукяна в парламенте
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что АРФ «Дашнакцутюн» не хочет предоставлять депутатский мандат рейтинговому кандидату в избирательном округе №13 Тавушской области Сурену Манукяну, хотя и последний набрал наибольшее количество голосов из рейтинговых кандидатов АРФД в этом округе – 5391.
По сведениям издания, партия хочет привести в парламент известного микрохирурга Артавазда Саакяна, который получил в три раза меньше голосов – 1852. И чтобы последний стал депутатом, Сурену Манукяну нужно представить заявление о самоотводе. Именно над этим сейчас работает АРФД.
«АРФД считает, что Артавазд Саакян намного ближе партии, чем обеспечивший столько голосов Сурен Манукян, который является руководителем лесного хозяйства Иджевана и не столь близок АРФД, хотя и состоит в ее рядах», - пишет газета.