Մարգարյանը հերքում է «Համախմբում» կուսակցության լուծարման մասին վարկածները. «Ժողովուրդ»
Խորհրդարանական ընտրություններում անհաջողության մատնվելուց հետո «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքի կուսակցությունները գրեթե դադարեցրել են միմյանց հետ շփումները, և ակնհայտ է, որ նրանք հազիվ թե տեսանելի ապագայում շարունակեն իրենց համագործակցությունը։ Ավելին, ըստ շրջանառվող լուրերի, չի բացառվում, որ «Համախմբում» և «Ժառանգություն» կուսակցությունները գնան ինքնալուծարման ճանապարհով։
«Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում «Համախմբում» կուսակցության փոխնախագահ Ստեփան Մարգարյանը հերքել է այդ լուրերը՝ ասելով. «Դրա պատճառը չկա։ Բնականաբար կմնա «Համախմբում»-ը, բնականաբար կլինեն ֆորմատներ, որով կհամագործակցի»։
Մարգարյանը նաև տեղեկացրել է, որ իրենց կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանը վերադարձել է Հայաստան, ինչ վերաբերում է Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, նա ԱՄՆ-ում է, իսկ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը մեկնել է ՌԴ՝ կոնֆերանսի մասնակցելու։

«Жоховурд»: Степан Маргарян опровергает слухи о расформировании партии «Единение»
После поражения на парламентских выборах партии в составе альянса «Оганян – Раффи – Осканян» почти прекратили контакты друг с другом и, очевидно, в обозримом будущем вряд ли продолжат сотрудничество. Более того, согласно муссируемым слухам, не исключается, что партии «Единение» и «Наследие» будут расформирования, пишет газета «Жоховурд».
В беседе с корреспондентом издания заместитель председателя партии «Единение» Степан Маргарян опроверг эти слухи, заявив: «Причин для этого нет. Естественно, партия "Единение" останется, будут также форматы сотрудничества».
С.Маргарян также сообщил, что председатель партии Вардан Осканян уже вернулся в Армению, что касается Раффи Ованнисяна, то он все еще в США, а экс-министр обороны Сейран Оганян отбыл в РФ для участия в конференции.