Թրամփը խոստովանել է, որ չի գնում Նյու Յորք գումար տնտեսելու համար
ԱՄՆ նախագահ և Նյու Յորքից միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփը խոստովանել է, որ նախընտրում է ուղևորություն չկատարել հայրենի քաղաք՝ բյուջետային միջոցներ տնտեսելու համար, փոխանում է РИА Новости-ն:
«Ես սիրում եմ Նյու Յորքը, սակայն վերադառնալ այնտեղ (որպես նախագահ) շատ թանկ է», - ասել է Թրամփը Fox News-ի հետ հարցազրույցում՝ պատասխանելով հարցին այն մասին, թե ինչու է նա այդքան հազվադեպ լինում Նյու Յորքում։
Նա նշել է, որ քաջ ծանոթ է այն երևույթին, երբ Նյու Յորքում նախագահի ժամանման ժամանակ փակվում են փողոցները և անհանգստություն պատճառում քաղաքացներին։
«Ես չեմ ցանկանում հայտնի լինել որպես նախագահ, ով շատ է զվարճանում, որովհետև ես շատ եմ աշխատում», - ասել է Թրամփը։

Трамп признался, что не ездит в Нью-Йорк из экономии бюджетных средств
Президент США и миллиардер из Нью-Йорка Дональд Трамп признался, что предпочитает не совершать поездок в родной город, чтобы сэкономить бюджетные средства, передает РИА Новости.
«Я люблю Нью-Йорк, но возвращаться туда (в качестве президента) — это очень дорого», — сказал президент в интервью телеканалу Fox News, отвечая на вопрос о том, почему он так редко бывает в Нью-Йорке.
Он отметил, что хорошо знаком с тем, как при прибытии президента в Нью-Йорке перекрывают улицы и не хочет доставлять хлопоты горожанам.
«Я не хочу быть известным как президент, который много развлекается, потому что я много работаю», — сказал Трамп.