Երևանի քաղաքապետը գլխովին ձախողել է քաղաքացիական պաշտպանության խնդիրը. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
«Ելք» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի գնատմամբ՝ վերջին տարիների ընթացքում Երևանի իշխանությունները որևէ գործողություն չեն իրակնացրել երևանցիների քաղաքացիական պաշտպանության հարցերում։
«Երևան տեղական ինքնակառավարման մասին օրենքի 66-րդ կետի համաձայն՝ Երևանի քաղաքապետը քաղաքացիական պաշտպանության պետն է։ Բայց մեզնից յուրաքանչյուրը գիտի և տեսնում է, որ վերջին տարիներին Երևանում քաղաքացիական պաշտպանության առումով ոչինչ չի արվել։ Օրինակ, ի՞նչ պետք է անեն քաղաքացիները, եթե օդային տագնապ հնչի», - ֆեյսբուքյան իր էջում այսպիսի հայտարարությամբ է հանդես եկել Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշել է, թե այդ առումով Երևանում խայտառակ իրավիճակ է. «Եվ ավելի է սրվում այդ իրավիճակը, երբ հաշվի ենք առնում, որ Երևանում գործնականում բոլոր նկուղները սեփականաշնորհված են կամ տրված են մասնավոր ընկերություններին և դրանք հարմարեցված չեն քաղաքացիական պաշտպանության համար»։

Никол Пашинян: Мэр Еревана полностью провалил задачи гражданской обороны
Кандидат от блока «Елк» Никол Пашинян считает, что за последние годы власти Еревана не осуществляли никаких действий  в вопросе гражданской обороны жителей столицы.
«Согласно статье 66 закона РА «О местном самоуправлении в городе Ереване»,  мэр Еревана является начальником гражданской обороны. Однако каждый знает и видит, что за последние годы в Ереване ничего не сделано в плане гражданской обороны», - говорится в заявлении Никола Пашиняна на странице в Facebook.
Никол Пашинян также отмечает, что в данном контексте в Ереване сложилась  позорная ситуация. «И эта ситуация еще более усугубляется с учетом того, что в Ереване практически все подвальные помещения приватизированы или отданы частным компаниям и не приспособлены под защитные сооружения гражданской обороны», - отмечается в заявлении Пашиняна.