ՌԴ քաղաքացիների համար ներքին անձնագրերով մուտքը Հայաստան պահանջված էր. Ավետիսյան
Այն պահից, ինչ որոշում է կայացվել, որ Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիները ներքին անձնագրերով կարող են գալ Հայաստան, ՌԴ մեծաթիվ քաղաքացիներ են այցելել Հայաստան, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխվոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը:
«Փետրվարի 23-ից մինչև այսօր ՀՀ օդանավակայաններն ընդունել են ներքին անձնագրերով 7066 ՌԴ քաղաքացի: Սա նշանակում է, որ այս դրույթը պահանջված էր», - ասաց Սերգեյ Ավետիսյանը:
Վերջինս նշեց, որ «Զվարթնոց» օդանավակայնն ընդունել է ներքին անձնագրերով 6748 ՌԴ քաղաքացի, «Շիրակ» օդանավակայանը` 318 ՌԴ քաղաքացի:

Решение о визитах граждан РФ в Армению по внутренним паспортам было востребованным – Аветисян
Большое количество граждан России посещают Армению после вступления в силу решения о визитах по внутренним российским паспортам, заявил на пресс-конференции руководитель Главного управления гражданской авиации Армении Сергей Аветисян.
«С 23 февраля до сегодняшнего дня аэропорты Армении приняли 7066 граждан России, посетивших республику по внутренним паспортам. Это означает, что данное положение было востребованным», - сказал он.
По словам С.Аветисяна, через аэропорт «Звартноц» в Армению прибыли 6748 граждан России, через аэропорт «Ширак» в Гюмри – 318.